Zamknij

Varg Vikernes nienawidzi Polski: "Fanatycy obwiniający wszystkich za własną głupotę"

20.08.2020 12:22
Varg Vikernes
fot. Youtube (Velocyus)

Varg Vikernes, kontrowersyjny norweski muzyk i założyciel zespołu Burzum, opublikował listę najbardziej znienawidzonych przez niego krajów i regionów. Wśród nich znalazła się również Polska. W mediach społecznościowych artysta zdradził, dlaczego nie lubi Polaków.

Varg Vikernes to jeden z najbardziej kontrowersyjnym norweskich muzyków w historii. Założyciel i wokalista black metalowego zespołu Burzum postanowił znowu zszokować swoim zachowaniem.

Skazany za zabójstwo słynnego gitarzysty Euronymousa artysta opublikował w mediach społecznościowych listę znienawidzonych przez niego krajów i regionów. Umieścił na niej Polskę.

Varg Vikernes nienawidzi Polski. Muzyk zdradził, dlaczego nie lubi Polaków

Varg Vikernes wymienił na swoim Twitterze kraje i regiony, których nie darzy sympatią. Na liście znienawidzonych przez niego państw pojawiły się m.in. Izrael, Stany Zjednoczone, Turcję, Iran czy Tajlandię. W szokującym zestawieniu została uwzględniona także Polska.

Jeden z fanów postanowił zapytać kontrowersyjnego muzyka, dlaczego nienawidzi Polaków. Norweg zdecydował się szybko odpowiedzieć i dosadnie skomentował swój wybór.

Nacjonalistyczni i chrześcijańscy fanatycy, którzy obwiniają wszystkich za własną głupotę, jak również winią Niemców za wszystko, co złe… — napisał.

Varg Vikernes skazany za morderstwo Euronymousa

W 1994 roku Varg Vikernes został skazany na 21 lat więzienia za zabójstwo Oysteina "Euronymousa" Aarsetha, znanego gitarzysty norweskiego zespołu Mayhem. Muzyka oskarżono również o podpalenie trzech kościołów w Norwegii.

Vikernes nie odsiedział jednak całego wyroku. Został zwolniony warunkowo z więzienia po 16 latach.

RadioZET.pl/wp.pl