Zamknij

Varius Manx i Kasia Stankiewicz z nowym singlem "Chodź się kochać" [WIDEO]

17.06.2021 11:10
Kasia Stankiewicz
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Varius Manx i Kasia Stankiewicz opublikowali nowy singiel i klip do utworu "Chodź się kochać". Artyści chcą przypomnieć swoim słuchaczom, że  tu i teraz jest czas, by kochać się, dbać o miłość i korzystać z tego daru. 

Varius Manx i Kasia Stankiewicz prezentują singiel "Chodź się kochać". Pozytywny utwór do słów Kasi skonponował Robert Janson, zachowując charakterystyczną muzyczną lekkość, którą cenią sobie fani formacji.

Varius Manx i Kasia Stankiewicz z singlem "Chodź się kochać"

Jak czytamy w zapowiedzi piosenki:

"Zabiegani, zapracowani, przemęczeni przestajemy pamiętać o tym, co równoważy nasze życie – bliskość drugiego człowieka, czułe szepty, dotyk... Niby nic odkrywczego, a jednak… wciąż zapominamy."

"Chodź się kochać" ma być dla nas przypominajką. O tym co ważne, na czym należy się skupić i o co naprawdę warto się troszczyć w naszym zabieganym życiu.

Jak komentuje Robert Janson:

William Szekspir napisał kiedyś, że jeśli muzyka jest pokarmem miłości, gra dalej… jest szansa ze z tą piosenką będzie podobnie, dobry instrumentalny przekaz muzyczny połączony z tekstem dającym nadzieję, tworzą spójną całość.

Z kolei Kasia Stankiewicz dodaje:

Niezależnie od czasów, a wydaje się, że w szczególności właśnie dziś potrzebujemy ciepła, bliskości, wsparcia. Osobiście znajduję to nie od dziś w muzyce, ale także w cieple innego ciała. Bliskość to bardzo przyjazny stan, od niej już tylko „rzut beretem” do szeptów, pocałunków i cielesno – mentalnego spełnienia. Wytaczam śmiało tezę, że gdyby ludzie częściej korzystali z tej cielesnej atencji, świat byłby piękniejszy.

Varius Manx i Kasia Stankiewicz - "Chodź się kochać". Gdzie powstał klip?

Klip do piosenki nieprzypadkowo nagrywany był we Wrocławiu – Mieście Spotkań. To tutaj po latach przerwy Kasia Stankiewicz ponownie spotkała się z Varius Manx na deskach muzycznej sceny, to także tutaj zespół zaprezentował swój utwór "Biegnij” na ceremonii otwarcia Igrzysk The World Games 2017, który był oficjalnym hymnem tych Igrzysk. Zespół nie ukrywa, że ma duży sentyment do tego miasta- serca Dolnego Śląska.

W teledysku możemy podziwiać piękne widoki niezaprzeczalnie uroczego miasta Wrocławia – historycznej stolicy Dolnego Śląska. Teledysk do piosenki "Chodź się kochać” wyprodukował Marcin Ziółko.