Zamknij

108-letnia Polka, którą zachwyca się świat. Pani Wanda nadal gra na fortepianie [WIDEO]

Piotr Krajewski
10.06.2019 11:55
Wanda Szajowska Zarzycka 108-letnia Polka ktora nadal gra na fortepianie wideo
fot. Youtube (Inside Edition)

Wanda Szajowska to polska pianistka, której ogromnym talentem zachwycają się obecnie media na całym świecie. Urodzona w 1911 roku kobieta jest najstarszą krakowianką. Mimo swojego wieku Polka nie przestaje grać na fortepianie.

Wanda Szajowska: 108-letnia Polka, która nadal gra na fortepianie

Wanda Szajowska z d. Zarzycka to obecnie jedna z najstarszych żyjących osób w Polsce. Kobieta urodziła się 12 lutego 1911 roku we Lwowie. Sędziwy wiek nie przeszkadza jednak jej w oddawaniu się swojej największej pasji, czyli grze na fortepianie.

108-latka została ostatnio dostrzeżona przez media z całego świata. Zagraniczni internauci zachwycają się talentem Szajowskiej, mieszkającej na co dzień w niewielkim mieszkaniu w Krakowie. W jednym z pokoi stoi stary fortepian, na którym kobieta gra każdego dnia. Instrument pamięta czasy II wojny światowej i jest najważniejszą pamiątką rodzinną. Bliskim Szajowskiej tak bardzo zależało na uratowaniu fortepianu, że w trakcie wojny ukryli go w szopie na wsi, z dala od Lwowa. Później przetransportowano go do Krakowa.

W latach osiemdziesiątych kobieta złamała ręce, a lekarze poinformowali ją, że już najprawdopodobniej nigdy nie zagra na fortepianie. Pasja okazała się jednak silniejsza, a pani Wanda znów zaczęła grać.

Talent Wandy Szajowskiej docenił również prezydent Polski, który odwiedził ją osobiście na początku 2019 roku. Andrzej Duda podarował kobiecie kwiaty i kilka upominków.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/euronews.com/PK