Zamknij

Wes Madiko nie żyje. Wokalista i autor hitu "Alane" miał 57 lat

28.06.2021 08:53
Wes Madiko nie żyje
fot. East News

Wes Madiko nie żyje. Znany kameruński wokalista i twórca przeboju "Alane" miał 57 lat. Przyczyną śmierci była infekcja po przebytej operacji.

Wes Madiko nie żyje. Wokalista pochodził z Kamerunu i był twórcą muzyki etnicznej oraz world music, czyli połączenia muzyki ludowej z popularną. Jednym z najbardziej popularnych przebojów Wesa było "Alane". Piosenka była dobrze znana także polskim słuchaczom. Wes Madiko zmarł w wieku 57 lat w wyniku infekcji po operacji.

Zobacz także: Ryszard Bacciarelli nie żyje. Aktor z "Na sygnale" i "Na dobre i na złe" miał 93 lata

Wes Madiko nie żyje. Autor "Alane" miał 57 lat

Wes Madiko zmarł w nocy z 25 czerwca na 26 czerwca 2021. O śmierci poinformowały media, a piosenkarza pożegnali inni artyści, m.in. zespół Deep Forest. Wes Madiko i Michael Sanchez, jeden z członków grupy, wspólnie nagrali płytę "Welenga". Właśnie wtedy stworzyli takie przeboje, jak "Alane" czy "Awa Awa".

- Bardzo smutno nam ogłosić odejście Wesa Madiko. Współpracowaliśmy przy kilku piosenkach, odbyliśmy wspólnie światową trasę koncertową. Pozostawimy w pamięci to, jak się śmieje i wskakuje na scenę. Odpoczywaj w pokoju, Wes - przekazali członkowie zespołu na Facebooku.

Wes Madiko otrzymał pięć nominacji i wygrał trzy statuetki World Music Award. Organizatorzy gali również pożegnali znanego artystę.

- Wieczny odpoczynek, Wesie! Prawdziwa, kameruńska legenda. Twoje piosenki będą żyć wiecznie! - czytamy.