Whitney Houston: 7. rocznica śmierci legendy. Tak wyglądał jej pierwszy występ w telewizji [WIDEO]

11.02.2019 16:23

Whitney Houston to prawdziwa legenda muzyki. Od jej śmierci minęło już 7 lat. Niezapomniane hity z jej repertuaru wciąż zachwycają miliony słuchaczy. Wielka kariera Whitney Houston rozpoczęła się od niesamowitego występu w 1983 roku. 19-letnia piosenkarka pojawiła się po raz pierwszy w amerykańskiej telewizji, gdzie zaśpiewała utwór „Home”.

Whitney Houston fot. Youtube

Whitney Houston w 1983: pierwszy występ w telewizji 

Whitney Houston wystąpiła po raz pierwszy w amerykańskiej telewizji w 1983 roku. Nikomu jeszcze nieznana 19-letnia piosenkarka pojawiła się w programie „The Merv Griffin Show” wspólnie z Clivem Davisem, który ją odkrył i wspierał od pierwszych lat kariery.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Whitney Houston była wykorzystywana seksualnie jako dziecko

Młodziutka Whitney Houston zaśpiewała piosenkę „Home” i zachwyciła amerykańskich widzów. Po dziś dzień wykonanie z 1983 roku jest uznawane za jeden z najlepszych występów w całej karierze piosenkarki.

Film dokumentalny o Whitney Houston

W polskich kinach można było niedawno oglądać film dokumentalny zatytułowany „Whitney”, który opowiada o życiu piosenkarki. W dokumencie — wyreżyserowanym przez Kevina Macdonalda — usłyszeliśmy m.in. wywiady z wieloma krewnymi i bliskimi Whitney Houston oraz niepublikowane dotąd materiały wideo.

Whitney Houston sprzedała ponad 170 milionów płyt na całym świecie i otrzymała ponad 400 nagród. Nagrała przeboje „Greatest Love of All”, „I Have Nothing”, „I'm Every Woman”, „My Love Is Your Love” oraz legendarne „I Will Always Love You”.

W latach dziewięćdziesiątych artystka wyszła za mąż za piosenkarza Bobby’ego Browna. Niedługo później zaczęła zmagać się z poważnym problemem narkotykowym. Po bardzo trudnym okresie w swoim życiu Whitney Houston powróciła do świata muzyki wraz z albumem „I Look To You” w 2009 roku.

Piosenkarka zmarła 11 lutego 2012 roku w pokoju hotelowym na terenie Beverly Hills.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń