Zamknij

Whitney Houston & Kygo — „Higher Love”. Nieznana piosenka legendy trafiła do sieci

Piotr Krajewski
28.06.2019 09:41
Whitney Houston Kygo Higher Love nowa piosenka trafiła do internetu
fot. Album Online/East News

Whitney Houston zmarła w lutym 2012 roku. W internecie pojawiła się jej nieznana dotąd piosenka „Higher Love”, którą artystka nagrała w 1991 roku. Utwór nie został nigdy jednak oficjalnie wydany. Aż dotąd. Odświeżeniem „Higher Love” zajął się Kygo, jeden z najsłynniejszych dziś DJ-ów i producentów.

Whitney Houston & Kygo — Higher Love. Nowa piosenka

Whitney Houston to jedna z największych legend muzyki popularnej. Jej śmierć w 2012 roku wstrząsnęła milionami fanów na całym świecie.

Do internetu trafiła nowa piosenka Whitney Houston „Higher Love”, która jest pierwszym wydanym utworem artystki od 2012 roku. To cover kawałka brytyjskiego muzyka Steve’a Winwooda.

Whitney Houston wykonała piosenkę „Higher Love” po raz pierwszy w trakcie koncertu w Tokio w 1990 roku. Niedługo później gwiazda nagrała wokale w studiu. Były plany, aby utwór pojawił się na jej trzeciej płycie „I'm Your Baby Tonight”. Tak się jednak nie stało, a kawałek nigdy nie został wydany. Aż dotąd.

Słynny producent oraz wieloletni współpracownik artystki Clive Davis postanowił odświeżyć i wydać oficjalnie „Higher Love”. Produkcją nowej wersji piosenki zajął się Kygo, słynny DJ znany ze współpracy m.in. z Seleną Gomez, Ritą Orą czy Ellie Goulding. Norweski producent postanowił połączyć silny wokal Houston z tropikalnym brzmieniem.

Whitney Houston sprzedała ponad 170 milionów płyt na całym świecie i otrzymała ponad 400 nagród. Nagrała przeboje „Greatest Love of All”, „I Have Nothing”, „I'm Every Woman”, „My Love Is Your Love” oraz legendarne „I Will Always Love You”.

W latach dziewięćdziesiątych artystka wyszła za mąż za piosenkarza Bobby’ego Browna. Niedługo później zaczęła zmagać się z poważnym problemem narkotykowym. Po bardzo trudnym okresie w swoim życiu Whitney Houston powróciła do świata muzyki wraz z albumem „I Look To You” w 2009 roku.

Piosenkarka zmarła 11 lutego 2012 roku w pokoju hotelowym na terenie Beverly Hills.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK