Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pierwszy występ Whitney Houston w telewizji. Miała tylko 19 lat [WIDEO]

10.07.2018 12:07

Whitney Houston to prawdziwa legenda muzyki. Mimo że nie ma jej już z nami od kilku lat, śpiewane przez nią hity wciąż zachwycają słuchaczy. Wielka kariera Whitney Houston rozpoczęła się od niesamowitego występu w 1983 roku. 19-letnia piosenkarka pojawiła się po raz pierwszy w amerykańskiej telewizji, gdzie zaśpiewała utwór „Home”.

Whitney Houston fot. Youtube

Whitney Houston w 1983: pierwszy występ w telewizji 

Whitney Houston wystąpiła po raz pierwszy w amerykańskiej telewizji w 1983 roku. Nikomu jeszcze nieznana 19-letnia piosenkarka pojawiła się w programie „The Merv Griffin Show” wspólnie z Clivem Davisem, który ją odkrył i wspierał od pierwszych lat kariery.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Whitney Houston była wykorzystywana seksualnie jako dziecko

Młodziutka Whitney Houston zaśpiewała piosenkę „Home” i zachwyciła amerykańskich widzów. Po dziś dzień wykonanie z 1983 roku jest uznawane za jeden z najlepszych występów w całej karierze piosenkarki.

Film dokumentalny o Whitney Houston

W polskich kinach można właśnie oglądać film dokumentalny zatytułowany „Whitney”, który opowiada o życiu piosenkarki. W dokumencie — wyreżyserowanym przez Kevina Macdonalda — można usłyszeć m.in. wywiady z wieloma krewnymi i bliskimi Whitney Houston oraz niepublikowane dotąd materiały wideo.

Whitney Houston sprzedała ponad 170 milionów płyt na całym świecie i otrzymała ponad 400 nagród. Nagrała przeboje „Greatest Love of All”, „I Have Nothing”, „I'm Every Woman”, „My Love Is Your Love” oraz legendarne „I Will Always Love You”.

W latach dziewięćdziesiątych artystka wyszła za mąż za piosenkarza Bobby’ego Browna. Niedługo później zaczęła zmagać się z poważnym problemem narkotykowym. Po bardzo trudnym okresie w swoim życiu Whitney Houston powróciła do świata muzyki wraz z albumem „I Look To You” w 2009 roku.

Piosenkarka zmarła 11 lutego 2012 roku w pokoju hotelowym na terenie Beverly Hills.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń