Zamknij

Whitney Houston w Polsce. Minęło 20 lat od kontrowersyjnego koncertu w Sopocie [WIDEO]

Piotr Krajewski
22.08.2019 15:15
Whitney Houston w Polsce 20 lat od koncertu w Sopocie w 1999 roku
fot. Youtube (Dutchmusicfan1992)

Whitney Houston była gwiazdą festiwalu w Sopocie w sierpniu 1999 roku. Na występ słynnej amerykańskiej piosenkarki czekało mnóstwo osób. Polski koncert Whitney Houston nie należał jednak do jej najlepszych i wywołał sporo kontrowersji.

Whitney Houston w Sopocie w 1999 roku. 20 lat od koncertu w Polsce

Sopot był pierwszym przystankiem na europejskiej części trasy „My Love Is Your Love World Tour”, podczas której Whitney Houston dała ponad 60 koncertów. Amerykańska artystka promowała wtedy swoją czwartą studyjną płytę.

ZOBACZ TEŻ: Tak wyglądał pierwszy występ Whitney Houston w telewizji. Miała tylko 19 lat [WIDEO]

Whitney Houston była bardzo zaskoczona słabą pogodą w Polsce. W trakcie sopockiego festiwalu temperatura utrzymywała się na poziomie zaledwie kilkunastu stopni. Rozczochrana piosenkarka, ubrana w golf, szalik i workowate jeansy wyszła na scenę Opery Leśnej z ponad godzinnym opóźnieniem. Podczas koncertu nie zaśpiewała też wszystkich swoich największych przebojów, co wytknęło jej później wiele osób.

Jedną z najbardziej pamiętnych chwil był moment, kiedy w trakcie występu z hitem „My Love Is Your Love” na scenie pojawiła się sześcioletnia wówczas Bobbi Kristina, dziecko Whitney Houston i wokalisty Bobby’ego Browna. Przypomnijmy, że córka muzycznej pary zmarła w 2015 roku. Przyczyną śmierci było zatrucie narkotykami i utonięcie.

Wielka kariera Whitney Houston

7 albumów, 170 milionów sprzedanych płyt, ponad 400 nagród. Whitney Houston zapisała się na stałe w historii muzyki. Mało któremu artyście udało się sprzedać więcej płyt od niej. W ciągu swojej ponad trzydziestoletniej kariery dała się poznać jako piosenkarka o niebywałym wokalu i charyzmie. Została nagrodzona siedmioma statuetkami Grammy.

Jej legendarny już przebój „I Will Always Love You” pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Bodyguard” z 1992 roku. To najlepiej sprzedający się soundtrack filmowy w historii.

W latach dziewięćdziesiątych artystka wyszła za mąż za piosenkarza Bobby’ego Browna. Kilka lat później zaczęła zmagać się z poważnym problemem narkotykowym. Po bardzo trudnym okresie w swoim życiu Whitney Houston powróciła do świata muzyki wraz z albumem „I Look To You” w 2009 roku.

Piosenkarka zmarła 11 lutego 2012 roku w pokoju hotelowym na terenie Beverly Hills.

RadioZET.pl/PK