Zamknij

Wiemy, kiedy i gdzie odbędzie się Eurowizja 2018!

Redakcja
26.07.2017 11:18
Wiemy, kiedy i gdzie odbędzie się Eurowizja 2018!
fot. pixabay.com / CC0 Public Domain / tpsdave

Świetna wiadomość dla wszystkich fanów Konkursu Piosenki Eurowizji. Organizatorzy zdradzili w końcu, gdzie i w jakim terminie odbędzie się 63. edycja słynnej imprezy.

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

Eurowizja 2018: gdzie i kiedy

63. edycja imprezy odbędzie się w stolicy Portugalii – Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, zaś wielki finał zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w MEO Arenie.

Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji

Polska zadebiutowała w tej słynnej imprezie w 1994 roku, kiedy to Edyta Górniak wystąpiła w irlandzkim Dublinie z utworem „To nie ja!”. Artystka zajęła wówczas 2. miejsce i jest to dotąd najlepszy wynik naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji.

W imprezie Polska wystąpiła do tej pory dwadzieścia razy – trzykrotnie zajęliśmy miejsce w pierwszej dziesiątce. Podczas ostatniej edycji reprezentowała nas Kasia Moś z piosenką „Flashlight”. Artystka zakwalifikowała się do finału, gdzie zajęła ostatecznie 22. miejsce.

RadioZET.pl/PK