Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Władimir Putin zamierza kontrolować muzykę rap w Rosji. Chce uciszyć kontrowersyjnych raperów?

18.12.2018 13:01

Władimir Putin odniósł się publicznie do kwestii muzyki rap, która cieszy się wśród rosyjskiej młodzieży coraz większą popularnością. Prezydent Rosji przyznał, że Kreml powinien opracować skuteczny sposób kontrolowania rapu.

Władimir Putin fot. PAP/EPA

Władimir Putin wypowiedział się ostatnio na temat rapu w Rosji, który jest uwielbiany przez tamtejszą młodzież. Coraz częściej słyszy się, że rosyjscy raperzy chętnie wykorzystują muzykę do krytykowania władzy państwowej. W listopadzie niezwykle popularny artysta Husky został zatrzymany przez policję, a jego koncerty odwołano.

W swoim przemówieniu prezydent Rosji powiedział, że Kreml nie powinien w ten sposób zwalczać rapu, ponieważ takie działania przynoszą skutek odwrotny od zamierzonego. Putin zaapelował więc do swoich współpracowników o stworzenie narzędzi do sprawnego kontrolowania twórczości rosyjskich raperów.

 Jeśli nie jesteś w stanie czegoś zatrzymać, musisz przejąć nad tym kontrolę i zacząć tym kierować — stwierdził Władimir Putin i przyznał, że jego zdaniem rap opiera się na trzech głównych fundamentach: seksie, proteście i narkotykach.

To właśnie ten ostatni filar prezydent Rosji uznaje za najgorszy. Uważa, że narkotyki prowadzą do degradacji narodu.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/newsweek.com/PK

Oceń