Zamknij

Włodzimierz Korcz ma koronawirusa. Zaraził się na próbie przed festiwalem w Opolu

02.09.2020 12:02
Festiwal Opole
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

Włodzimierz Korcz zakażony koronawirusem - informuje Super Express. Kompozytor poinformował w rozmowie z dziennikiem, że zaraził się podczas prób do festiwalu w Opolu. Włodzimierz Korcz najprawdopodobniej nie będzie mógł wystąpić podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, gdzie miał towarzyszyć Alicji Majewskiej.

Włodzimierz Korcz ma koronawirusa - podaje Super Express. Słynny polski artysta zaraził się tuż przed startem tegorocznego festiwalu w Opolu, gdzie miał wystąpić wraz z Alicją Majewską.

Kompozytor poinformował w rozmowie z Super Expressem, że do zakażenia doszło w trakcie jednej z prób przed 57. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Włodzimierz Korcz zdradził, jak się czuje.

Festiwal Opole 2020 - TRANSMISJA: gdzie, kiedy oglądać koncerty w TV i online?

Włodzimierz Korcz ma koronawirusa. Zaraził się na próbie przed festiwalem w Opolu

Włodzimierz Korcz zaraził się koronawirusem podczas przygotowań do jubileuszowego występu na festiwalu w Opolu. Kompozytor i Alicja Majewska mieli świętować razem 45-lecie pracy artystycznej. Wszystko wskazuje jednak na to, ze w niedzielę, 6 września słynna piosenkarka będzie musiała wystąpić sama.

W wywiadzie dla Super Expressu Włodzimierz Korcz zdradził, jak się czuje. Szczęśliwie artysta przechodzi zakażenie koronawirusem bezobjawowo.

Jest bezobjawowy. Czekam na wyniki kolejnego wymazu (…) Wszystko wskazuje na to, że nie będę mógł pojechać do Opola. Alicja zostanie sama. Jestem jednym z wielu podobnych przypadków. Nie wolno mi się nigdzie ruszyć, jestem na kwarantannie (…) Zaraziłem się na próbie. Na miejscu były osoby, które go miały. Miałem delikatny kaszel, poszedłem do lekarza i okazało się, że to zapalenie krtani, przy okazji wykonano test i wyszedł pozytywny. Nawet jeśli się przestrzega wszystkich procedur, to można się zarazić. Wszystko to polega na szczęściu. Albo się je ma, albo nie — powiedział kompozytor Super Expressowi.

Włodzimierz Korcz nawiązał również do występu na festiwalu w Opolu, gdzie miał towarzyszyć Alicji Majewskiej: „Jest orkiestra, jest dyrygent, Alicja jest artystką, która tyle razy dawała sobie radę i wiem, że i teraz zaśpiewa znakomicie”.

Opole 2020: kiedy odbędzie się festiwal i kto wystąpi?

Festiwal Opole 2020 odbędzie się w dniach 4-7 września. W trakcie 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki zobaczymy m.in. dziewięć koncertów, w tym słynne Debiuty i Premiery.

Na festiwalu Opole 2020 wystąpią m.in. Cleo, Viki Gabor, Kamil Bednarek, Sanah, Gromee, Lanberry, Natalia Zastępa, Enej, Piotr Cugowski, De Mono czy Alicja Szemplińska.

Opole 2020: PROGRAM, TERMIN. Kto wystąpi na festiwalu w Opolu? [LINE-UP, HARMONOGRAM]

RadioZET.pl/se.pl