Zamknij

Włodzimierz Wander nie żyje. Wybitny muzyk i brat Bogumiły Wander miał 81 lat

30.11.2020 14:25
Włodzimierz Wander
fot. TRICOLORS/East News

Włodzimierz Wander nie żyje. Kompozytor, wokalista i saksofonista zmarł w wieku 81 lat. Muzyk, uznawany za bardzo ważną postać polskiego rock'n'rolla, był bratem popularnej prezenterki telewizyjnej, Bogumiły Wander.

Włodzimierz Wander nie żyje. O śmierci wybitnego polskiego muzyka poinformowała jego córka, która opublikowała oświadczenie w mediach społecznościowych.

Bogumiła Wander była kiedyś pięknością. A jak wygląda dziś? Tak zmieniła się legenda TVP [FOTO]

Włodzimierz Wander nie żyje. Wybitny muzyk i brat Bogumiły Wander miał 81 lat

Włodzimierz Wander zmarł w niedzielę, 29 listopada. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu córki, 81-letni muzyk zmagał się w ostatnim czasie z chorobą. Od kilkudziesięciu lat muzyk mieszkał w Chicago.

Nieprzeciętnie utalentowany muzyk, kompozytor, piosenkarz, artysta estradowy (…) Muzyka była treścią jego życia — napisała jego córka, Dominika Wikrent.

Kim był Włodzimierz Wander?

Włodzimierz Wander, brat Bogumiły Wander, był uznawany za jedną z najważniejszych postaci polskiego rock'n'rolla.

Kompozytor, wokalista i saksofonista występował w zespołach Niebiesko-Czarni, Polanie i Wanderpol, z którym koncertował m.in. po USA, ZSRR i NRD. W 1965 roku wyruszył w trasę koncertową z popularną brytyjską grupą The Animals.

Przez wiele lat prowadził w Chicago polski klub muzyczny „Cardinal Club”, w którym występowały największe gwiazdy, m.in. Czesław Niemen, Skaldowie, Stan Borys czy Krystyna Prońko.

Lil Yase nie żyje. Tragiczna śmierć 25-letniego rapera

RadioZET.pl/onet.pl