Zamknij

Wojciech Karolak nie żyje. Muzyk i mąż Marii Czubaszek miał 82 lata

23.06.2021 21:01
Wojciech Karolak
fot. Jacek Domiński/ Reporter/ East News

Wojciech Karolak nie żyje. Wybitny muzyk jazzowy i kompozytor zmarł w wieku 82 lat. Informację o śmierci artysty potwierdził w rozmowie z portalem Wp.pl dziennikarz Hirek Wrona.

Wojciech Karolak nie żyje. Multiinstrumentalista, kompozytor i muzyk jazzowy zmarł w wieku 82 lat. Hirek Wrona, który w ostatnim czasie współpracował z artystą, przekazał tragiczną wiadomość mediom.

Zobacz też: Mąż Czubaszek ujawnia wstrząsającą przyczynę jej śmierci

Wojciech Karolak nie żyje. Muzyk i mąż Marii Czubaszek miał 82 lata

"Wojciech Karolak usnął snem wiecznym. W spokoju i ciszy - napisał dziennikarz na Twitterze. Informację o śmierci Karolaka podał również gitarzysta Marek Napiórkowski.

"Mieliśmy grać za 2 tygodnie. Niewyobrażalna strata… Wielki muzyk i cudowny człowiek. Każde granie z Nim było wielką lekcją, a przebywanie najczystszą przyjemnością. Był człowiekiem niezwykłej klasy, pełnym niegdysiejszego wdzięku i cudownego humoru. Żegnaj mistrzowski Zającu! R.I.P" - napisał muzyk w mediach społecznościowych.

Wojciech Karolak był jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich wirtuozów organów Hammonda. Współpracował z takimi artystami jak m.in. Andrzej Trzaskowski, Krzysztof Komeda czy Jarek Śmietana.

Swoją karierę w muzyce Karolak zaczynał jako saksofonista. W 1961 porzucił saksofon i zaczął grać na klawiszach. Karolak pisał również piosenki rozrywkowe oraz kabaretowe. Autorką tekstów do wielu z nich była jego żona - Maria Czubaszek. Wojciech Karolak tworzył również muzykę filmową i teatralną do takich filmów jak m.in. "Konopielka", "Bardzo spokojna wieś" oraz "Szczęśliwy brzeg".