Zamknij

Wojciech Kopijkowski nie żyje. Wybitny muzyk zmarł w wieku 60 lat

25.11.2021 15:21
znicz
fot. shutterstock.co

Wojciech Kopijkowski nie żyje. Wiolonczelista i pedagog zmarł w wieku 60 lat. O śmierci wybitnego muzyka poinformowała Opera i Filharmonia Podlaska.

Wojciech Kopijkowski nie żyje. Wybitny muzyk zmarł w środę, 24 listopada w wieku 60 lat. Ceniony wiolonczelista pracował od wielu lat także jako pedagog.

Wojciech Kopijkowski nie żyje. Wybitny muzyk zmarł w wieku 60 lat

Śmierć Wojciecha Kopijkowskiego potwierdziła Opera i Filharmonia Podlaska, z którą muzyk był związany od kilkudziesięciu lat. Instytucja opublikowała oficjalne oświadczenie w mediach społecznościowych.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 24 listopada zmarł Wojciech Kopijkowski - wybitny muzyk orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, pedagog wielu pokoleń młodych wiolonczelistów i wspaniały człowiek. Z naszą instytucją związany był od 1981 roku – brzmi komunikat.

Jak informuje Interia, w trakcie swojej wieloletniej kariery Wojciech Kopijkowski miał okazję współpracować m.in. z Urszulą. Wraz ze Smyczkowym Kwartetem Podlaskim pojawił na jej koncertowej płycie "Akustycznie", która ukazała się w 1996 roku. Album pokrył się platyną.

RadioZET.pl/interia.pl