Zamknij

Wokalista Korn nie doszedł do siebie po COVID-19. Nie mógł ustać przez cały koncert [WIDEO]

01.09.2021 13:58
Jonathan Davis
fot. Lukasz Capar/Polska Press/East News

Jonathan Davis z Korn nadal odczuwa konsekwencje koronawirusa. Muzyk przez większość czasu trwania koncertów musi siedzieć na specjalnie przygotowanym tronie.

Jonathan Davis z nu-metalowej grupy Korn na początku sierpnia otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Muzyk już nie choruje, jednak skutki COVID-19 go nie opuszczają. Konsekwencje choroby odczuwa szczególnie podczas koncertów.

Jonathan Davis z Korn nadal cierpi na powikłania po koronawirusie

Brian Head Welch, gitarzysta zespołu zdradził, że Davis dalej "walczy z następstwami COVID-19". Muzycy grają aktualnie trasę po Stanach Zjednoczonych, jednak wokalista grupy nie jest w najlepszej formie. Artyści wrócili na scenę 27 sierpnia po przerwie spowodowanej jego chorobą.

Jak donosi TMZ, podczas koncertu w Hollywood Casino Amphitheatre w Tinley Park Davis nie dał rady utrzymać się na nogach przez cały koncert. Podobno wstawał głównie po to, aby zagrać na dudach. Na nagraniu z koncertu widać, że na scenie pojawił się tron, na którym wokalista siada, kiedy potrzebuje odpoczynku. Wideo pokazuje także, że artysta ma kłopoty z kaszlem i złapaniem tchu.

Portal doniósł również, że artysta ze sceny przyznał, że nie chciał odwoływać kolejnego koncertu, ale czuje się bardzo słaby.

Jonathan Davis na koncertach po COVID-19: Czuję się słabo

Welch podejrzewa, że średnia kondycja Davisa to skutki koronawirusa. Muzyk opowiedział o stanie wokalisty na swoim Instagramie.

Jest słaby fizycznie, ale toczy też walkę psychiczną. Każda forma miłości, dobrej energii i światła, którą możecie mu okazać jest wskazana - modlitwy, wszystko. Potrzebuje was bardziej niż kiedykolwiek.

Korn ma w planach spędzić cały wrzesień na trasie koncertowej. Występy kończą się 3 października w New Hampshire.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/NME/TMZ