Zamknij

Wokalista Slipknot z koronawirusem: "Jestem bardzo chory". Grupa nie wystąpi w Polsce w 2021 roku

23.08.2021 10:38
Corey Taylor
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Corey Taylor ze Slipknota z pozytywnym testem na obecność koronawirusa. Muzyk przyznał, że jest bardzo chory i nie da rady wystąpić na zaplanowanych koncertach.

Corey Taylor, wokalista metalowej grupy Slipknot zakończył swoją solową trasę koncertową. Muzyk miał zagrać jeszcze na imprezie Astronomicon, jednak musiał odwołać występ.

Corey Taylor ze Slipknot z koronawirusem. Jak się czuje artysta?

Artysta poinformował fanów za pośrednictwem Facebooka, że otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z tym nie pojawi się na planowanym koncercie.

Organizatorzy Astronomicon opublikowali oświadczenie muzyka na swoim Facebooku.

Żałuję, że nie mam lepszych wiadomości. Obudziłem się dzisiaj z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 i jestem bardzo, bardzo chory i zdruzgotany tą sytuacją. Jest mi bardzo przykro.

Artysta podkreślił, że nie martwi się o swoje zdrowie, ponieważ został zaszczepiony. Opowiedział, że ma objawy podobne do grypy, jednak musi pozostać w izolacji, żeby nie zarazić koronawirusem innych.

Również organizatorzy Astronomiconu odnieśli się do choroby Coreya. Zaznaczyli, że dzisiaj zdrowie i zabezpieczenie przeciwko COVID-19 jest najważniejsze. Koronawirus może zaatakować nawet osoby zaszczepione, dlatego twórcy imprezy apelowali o ostrożność.

Slipknot przełożył koncert w Polsce. Znamy nową datę

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i zasady dotyczące podróżowania w niektórych krajach, organizacja międzynarodowych festiwali i tras koncertowych nadal pozostaje utrudniona.

Również Slipknot po raz kolejny musiał przełożyć daty planowanych koncertów. Grupa miała jeszcze w tym roku wystąpić w Polsce, jednak występ został przeniesiony.

Jeśli koronawirus po raz kolejny nie pokrzyżuje planów metalowcom, koncert Slipknota w Polsce odbędzie się 7 sierpnia 2022 roku w Ergo Arenie. Jako gość specjalny na scenie wystąpi ukraiński Jinjer.

Jak podają organizatorzy koncertu, wszystkie zakupione bilety będą obowiązywały w nowym terminie wydarzenia. Posiadacze wejściówek mogą również zwrócić bilety lub wymienić je na wstęp na inne wydarzenie organizowane przez Mystic Coalition.