Zamknij

Wokalista Smash Mouth kończy karierę po fatalnym koncercie. Ten występ trudno się ogląda [WIDEO]

14.10.2021 16:15
Koncert
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Steve Harwell z Smash Mouth kończy karierę. Zespół pożegnał się z wokalistą po jego ostatnim występie podczas festiwalu piwa. 

Steve Harwell to amerykański muzyk, wokalista i współzałożyciel zespołu Smash Mouth. Grupa istnieje od 1994 roku i nawiązuje swoim stylem do muzyki lat 60. Gatunek, który gra formacja określa się jako ska, rock lub space rock. Piosenki z repertuaru grupy pojawiły się w soundtrackach kinowych hitów takich jak "Shrek" czy "Wyścig szczurów".

Steve Harwell z Smash Mouth odszedł z zespołu

Na początku października Smash Mauth zagrał podczas festiwalu piwa The Big Sip w Nowym Jorku. Nagrania z koncertu obiegły cały świat, a jeden z filmików na TikToku stał się viralem. Na wideo widzimy niezrozumiałe zachowanie lidera grupy, Steve'a Harrela.

Wokalista bełkotał do mikrofonu, groził, że zabije rodzinę obecnych pod sceną, wykonywał nazistowskie gesty oraz wyzywał swoich fanów. Nagranie karygodnego zachowania artysty ma już przeszło 2 miliony wyświetleń.

Autorka filmiku wyznała, że to najbardziej chaotyczny występ, jaki widziała w życiu.

Smash Mouth opublikowali oświadczenie w sprawie wokalisty

Po incydencie na scenie podczas festiwalu przedstawiciel zespołu ogłosił, że wokalista grupy ma problemy zdrowotne i musiał opuścić grupę.

Steve od 8 lat zmaga się z problemami zdrowotnymi. Jego zachowanie na ostatnim koncercie to w dużej mierze skutki tego stanu. Steve odszedł ze Smash Mouth, żeby móc skupić się na swoim fizycznym i psychicznym zdrowiu.

Portal TMZ poprosił Harwella o komentarz w sprawie. Artysta oznajmił:

Dziękuję naszym lojalnym, wspaniałym fanom. To wszystko było możliwe właśnie dzięki wam. Próbowałem pokonać swoje fizyczne i psychiczne problemy, żeby przed wami wystąpić, ale jak wiecie, nie do końca dałem radę. Nie mogę się doczekać kolejnych działań Smash Mouth.

Steve Harwell cierpi na kardiomiopatię — grupę schorzeń dotyczących budowy i czynności mięśnia sercowego, zwykle jest ona związana z wadami serca, chorobą wieńcową czy nadciśnieniem i encefalopatię Wernickiego występującą u alkoholików. Objawia się ona oczopląsem, podwójnym widzeniem, zaburzeniami świadomości, sennością czy zaburzeniami koordynacji ciała.