Zamknij

Wokalistka zespołu metalowego ocalała z Holocaustu nie żyje. Dała się poznać w "Mam Talent"

01.09.2021 17:01
Inge Ginsberg
fot. SRF Stadt Land Talent/You Tube

Inge Ginsberg nie żyje. Staruszka dała się poznać szerszej publiczności w programie "Mam Talent". Była wokalistką metalowej grupy Inge & the TritoneKings.

Inge Ginsberg nie żyje. Kobieta ocalała z Holocaustu, była szpiegiem w czasie wojny, pisała poezję oraz piosenki. W ostatnich latach życia została wokalistką metalowej kapeli. Zmarła w wieku 99 lat.

Inge Ginsberg nie żyje. Metalowa babcia wystąpiła w "Mam Talent"

O śmierci artystki poinformował media Pedro da Silva, przyjaciel i kolega z zespołu Ginsberg. Kobieta zmarła w lipcu w domu opieki Zurychu. Jako przyczynę śmierci podano niewydolność serca.

Inge Ginsberg ocalała z Holocaustu, w trakcie wojny pomagała amerykańskim szpiegom w Szwajcarii, później pisała piosenki w Hollywood. W ostatnich latach życia nie przestała być aktywna. Została wokalistką zespołu Inge and the TritoneKings.

Inge Ginsberg nie żyje. Kim była wyjątkowa wokalistka?

Grupa zyskała popularność podczas występu w szwajcarskim " Mam Talent", próbowali również swoich sił w amerykańskiej wersji programu. Zespół wziął również udział w szwajcarskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. O Ginsberg nakręcono również film dokumentalny zatytułowany "Deathmetalowa Babcia".

Ginsberg była autorką tekstów piosenek swojego zespołu. Występowała w długich sukniach z perłami na szyi. Śpiewała głównie o ważnych tematach, poruszała w tekstach kwestie Holokaustu, uchodźców, zmian klimatycznych oraz zdrowia psychicznego.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/New York Times