Zamknij

Wyłoniono najczęściej słuchanych artystów XXI wieku. Kto znalazł się na szczycie listy?

13.10.2021 13:47
Koncert
fot. shutterstock.com/Zdjęcie podglądowe

Organizacja odpowiedzialna za licencjonowanie muzyki w Wielkiej Brytanii opublikowała statystyki słuchalności w kraju. Kto znalazł się na szczycie listy?

PPL, czyli brytyjska organizacja odpowiedzialna za licencjonowanie muzyki, opublikowała statystyki słuchalności w Wielkiej Brytanii. Lista przedstawia najchętniej słuchanych artystów w UK w XXI wieku.

Pink najchętniej słuchaną wokalistką w Wielkiej Brytanii

Zestawienie zostało przygotowane między innymi na podstawie szczegółowych danych o emisji utworów w stacjach radiowych czy telewizji. Dzięki tak powszechnemu dostępowi do hitów konkretni wykonawcy wywołują skojarzenia z różnymi okresami i stanowią ścieżki dźwiękowe do życia Brytyjczyków.

Lista objęła 20 wykonawców, wśród których nie pojawił się żaden mężczyzna. W zdecydowanej większości ulubienic Brytyjczyków znalazły się wokalistki pop.

Pierwsze miejsce należy do Pink, srebrny medal mieszkańcy Wielkiej Brytanii przyznali królowej popu — Madonnie. Podium zamyka z kolei Katy Perry. Co ciekawe, jedynymi reprezentantkami brytyjskiej sceny muzycznej w pierwszej dziesiątce zestawienia jest Adele — miejsce 6. oraz zespół Little Mix - 9. pozycja.

Najczęściej słuchani artyści XXI wieku w Wielkiej Brytanii. Lista

 1. P!nk
 2. Madonna
 3. Katy Perry
 4. Rihanna
 5. Lady Gaga
 6. Adele
 7. Beyoncé
 8. Kylie Minogue
 9. Little Mix
 10. Whitney Houston
 11. Taylor Swift
 12. Sugababes
 13. Kelly Clarkson
 14. Dua Lipa
 15. Ellie Goulding
 16. Christina Aguilera
 17. Diana Ross
 18. Jess Glynne
 19. Rita Ora
 20. Ariana Grande