Zamknij

Śmierć Chestera Benningtona. Opublikowano wyniki sekcji zwłok

Redakcja
06.12.2017 10:45
Śmierć Chestera Benningtona. Opublikowano wyniki sekcji zwłok
fot. ons.pl

Lider zespołu Linkin Park popełnił samobójstwo przez powieszenie w lipcu tego roku. Do sieci trafiły oficjalne wyniki autopsji muzyka.

Chester Bennington zmarł 20 lipca w wieku 41 lat. Popularny wokalista został znaleziony martwy w swoim domu w Kalifornii.

O raporcie z sekcji zwłok poinformował jako pierwszy amerykański portal TMZ.com. Początkowe testy wykazały obecność niewielkiej ilości alkoholu i MDMA, czyli ecstasy. Lekarze przeprowadzili jeszcze dodatkowe badania, które nie wykryły jednak środka odurzającego, potwierdzającym tym samym fakt, że artysta nie popełnił samobójstwa pod wpływem narkotyków.

Zobacz także

Ciało Benningtona odkryła pokojówka, która przyszła do jego pokoju, aby poinformować go o czekającym na niego przed domem transporcie. Obok muzyka znaleziono opróżniony do połowy kufel piwa, pustą butelkę po alkoholu i lek na receptę Zolpidem. Popełnił samobójstwo wieszając się na czarnym pasku. Nie zostawił listu pożegnalnego, ale policja odkryła w pokoju odręcznie napisany tekst wyglądający na biografię.

Talinda Bennington, żona lidera Linkin Park, przyznała, że Chester próbował zabić się już wcześniej. W 2006 roku wyszedł pod wpływem alkoholu z domu ze strzelbą w rękach i groził odebraniem sobie życia. Kobieta poinformowała także, że artysta był w trakcie leczenia ambulatoryjnego i nie pił przez ostatnie pół roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/tmz.com/dailymail.co.uk/PK