Zamknij

Nietypowa wytwórnia muzyczna z USA, która nagrywa muzykę dla zwierząt

Redakcja
29.11.2018 14:49
dog listening to music with headphones
fot. shutterstock.com

Niedawno pisaliśmy o badaniu naukowców ze Szkocji, którzy stwierdzili, że psy lubią słuchać piosenek. Okazuje się, że w Stanach Zjednoczonych istnieje wytwórnia muzyczna specjalizująca się w tworzeniu muzyki tylko dla pupili. Co więcej, pracownicy The Laurel Canyon Animal Company angażują w proces twórczy także zwierzęta.

The Laurel Canyon Animal Company to wytwórnia muzyczna z Los Angeles, która bardzo różni się od innych firm tego typu. Ich głównym celem jest bowiem uszczęśliwić zwierzęta.

Wytwórnia muzyczna, założona w 1998 roku, zajmuje się tworzeniem i wydawaniem muzyki dla zwierząt. Pracownicy specjalnie współpracują z ekspertami od komunikacji ze zwierzakami, aby stworzyć melodie, które przypadną do gustu pupilom. Co więcej, firma angażuje w tworzenie muzyki same zwierzęta.

Zobacz także

Skorzystamy ze wszystkiego, co pies powie i zamieniamy to w piosenkę. Jesteśmy najprawdopodobniej jedynymi osobami na świecie, które angażują zwierzęta w proces tworzenia muzyki. Próbujemy stworzyć za pomocą muzyki coś w rodzaju pomostu między zwierzakami a ludźmi — mówią twórcy The Laurel Canyon Animal Company.

Wytwórnia nie ogranicza się jednak jedynie do muzyki dla psów. W jej ofercie można znaleźć płyty z melodiami stworzonymi specjalnie z myślą m.in. o kotach, ptakach, delfinach czy gorylach. Firma angażuje się także w pomoc fundacjom zajmującym się zagrożonymi gatunkami.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/odditycentral.com/PK