Zamknij

To koniec "X Factor". Brytyjski program znika z telewizji po 17 latach emisji

29.07.2021 12:37
X Factor UK
fot. Dymond/Thames/Syco/REX/Shutterstock/East News

"X Factor" znika z brytyjskiej telewizji po 17 latach emisji. To koniec niezwykle popularnego talent show, który wypromował wiele gwiazd muzyki, m.in. One Direction, Jamesa Arthura, Leonę Lewis czy Little Mix. Simon Cowell, twórca show i wieloletni juror, ma podobno już pomysł na inny muzyczny program.

"X Factor" to jeden z najpopularniejszych programów muzycznych w historii telewizji. Doczekał się wielu edycji w różnych krajach, także w Polsce, gdzie mogliśmy oglądać cztery edycje. Polska edycja show pozwoliła rozpocząć karierę m.in. Dawidowi Podsiadle, Michałowi Szpakowi, Ewelinie Lisowskiej, Darii Zawiałow czy Grzegorzowi Hyżemu.

Brytyjska telewizja potwierdziła właśnie, że to koniec "X Factora" w Wielkiej Brytanii. Po 17 latach emisji program znika z ekranów.

Zobacz także: Mam Talent: 14-latek zaśpiewał przebój Queen i zszokował jurorów. Freddie byłby dumny? [WIDEO]

X Factor: koniec programu w Wielkiej Brytanii. Talent show znika po 17 latach emisji

"X Factor" znika z brytyjskiej telewizji po 17 latach emisji. Stacja ITV poinformowała, że nie będzie nowych odcinków programu, który doczekał się ponad 400 odcinków i aż 15 edycji – ostatnia została wyemitowana w 2018 roku. Talent show zadebiutował w Wielkiej Brytanii w 2004 roku.

Dokładna przyczyna zakończenia emisji "X Factor" nie została ujawniona. Wszystko wskazuje na to, że brytyjska telewizja planuje zaskoczyć widzów zupełnie nowym muzycznym programie. Podobno Simon Cowell pracuje już nad nowym show "Walk The Line", który ma być w formie quizu.

"X Factor" słynął z wielu gwiazd, które zasiadały w jury. Jurorami brytyjskich edycji byli m.in. Rita Ora, Robbie Williams, Nicole Scherzinger, Cheryl, Kelly Rowland, Mel B czy Gary Barlow.

Brytyjskie gwiazdy "X Factor". Kto zrobił karierę po programie?

Brytyjski "X Factor" był przepustką do wielkiej kariery dla wielu znanych dziś artystów. Program wygrali m.in. James Arthur, Leona Lewis, Little Mix i Alexandra Burke.

Ogromną popularność zdobyli także m.in. Olly Murs, Ella Henderson, Cher Lloyd czy JLS. Zdecydowanie największą karierę po "X Factor" zrobił jednak boysband One Direction i jego członkowie. Obecnie największe sukcesy odnoszą Harry Styles i Zayn Malik.

RadioZET.pl/billboard.com