Zamknij

Uwielbiana przez Polaków ZAZ wydała nową płytę. Na albumie pojawia się wokalista Rammstein

22.10.2021 18:00
ZAZ
fot. mat. prasowe / YANN ORHAN

ZAZ powraca po trzech latach z zupełnie nową płytą zatytułowaną "Isa". W jednym z utworów z nowego albumu pojawia się zaskakujący gość. Francuska gwiazda nawiązała współpracę z Tillem Lindemannem, wokalistą słynnego zespołu Rammstein.

ZAZ zaprezentowała nową płytę "Isa". To już piąty album w dorobku francuskiej piosenkarki znanej z przebojów "Qué vendrá", "Si jamais j'oublie" czy "Eblouie par la nuit". Uwielbiana przez Polaków artystka, która sprzedała ponad 5 milionów płyt na całym świecie, rozpoczęła prace nad nowym krążkiem w trakcie lockdownu w 2020 roku.

ZAZ wydała nową płytę "Isa". Na albumie pojawia się Till Lindemann z Rammstein

Piąta płyta ZAZ "Isa" ukazała się trzy lata po platynowym albumie. Krążek powstawał w trakcie lockdownu w zeszłym roku. Nad nową płytą wokalistka pracowała z holenderskim producentem Reynem. Promuje ją singiel "Imagine".

– Potrzebowałam wówczas spokoju, musiałam się niemal wycofać – mówi piosenkarka.

Po dziesięciu latach wyprzedanych koncertów, nagród i wspaniałych kooperacji (Quincy Jones, Charles Aznavour, Kelly Clarkson) ZAZ postanowiła skupić się na sobie.

Weszłam w nowy cykl. Zaczęłam rozumieć swoje dorosłe ja. Wszystko, czego doświadczyłam przez te lata, było bardzo wzbogacające i nowe. Udało mi się nawet zorganizować mój festiwal Zazimut w Rosji. Wciąż eksperymentowałam, bo taka jest moja natura. Na pewnym etapie chciałam jednak, żeby Zaz umarła. Zaz jako osoba publiczna, artystka, pseudonim. By w końcu znalazło się miejsce dla Isy. Podczas gdy ostatnia dekada to podróże po świecie, tym razem postawiłam na inną podróż, tę do wewnątrz siebie. Logicznym było więc zatytułowanie płyty "Isa". (Isa to zdrobnienie prawdziwego imienia gwiazdy, czyli Isabelle) – wyjaśnia artystka.

Niedługo po premierze płyty "Isa", do kin w Europie i Ameryce Południowej trafi film "Le concert unique aux Carrières des Lumiere". Nakręcone na południu Francji dzieło zawierać będzie pierwsze wykonania na żywo utworów z albumu "Isa", jak również klasyki z repertuaru ZAZ. Premierę zaplanowano na 25 listopada.

Jednym z utworów promujących nową płytę ZAZ jest piosenka "Le jardin des larmes" z gościnnym udziałem Tilla Lindemanna, wokalisty zespołu Rammstein.

RadioZET.pl/mat.prasowe