Zamknij

ZET na Punkcie Muzyki: Jan Borysewicz o nowym singlu Lady Pank „Ameryka” [WIDEO]

16.11.2020 12:57
Jan Borysewicz ZET na Punkcie Muzyki
fot. Radio ZET

Jan Borysewicz był gościem „ZET na Punkcie Muzyki”. W trakcie rozmowy z Marcinem Wojciechowskim opowiedział o najnowszym singlu Lady Pank zatytułowanym „Ameryka”, a także nadchodzącej jubileuszowej płycie zespołu. Muzyk zdradził także, jak spędza czas w czasie pandemii koronawirusa.

Lady Pank to jeden z najsłynniejszych polskich zespołów w historii. Już w przyszłym roku legendarna grupa będzie obchodzić 40 lat działalności. Z tej okazji muzycy wydają jubileuszową płytę, której pierwszą zapowiedzią jest singiel zatytułowany „Ameryka”.

Jan Borysewicz pojawił się w piątkowym „ZET na Punkcie Muzyki”, gdzie opowiedział słuchaczom Radia ZET o najnowszej piosence.

Lady Pank i nowy singiel „Ameryka”. Zapowiada jubileuszowy album

W nowym singlu Lady Pank „Ameryka”, podobnie jak w pierwszym utworze zespołu „Mała Lady Punk”, śpiewa Jan Borysewicz. Do internetu trafił teledysk promujący utwór.

Jak zdradza założyciel Lady Pank, nowa piosenka „Ameryka” odwołuje się symbolicznie do sytuacji na całym świecie. Rok 2020 na zawsze zapisze się na kartach historii – z powodu pandemii, ale także zmian w świadomości ludzi, solidarności i wspólnej walki o lepsze jutro.

Ameryka jest w ogniu, cała dziś płonie, będę szukał Wolności, nawet po drugiej stronie — brzmi tekst utworu.

Premiera jubileuszowego albumu Lady Pank jest zapowiadana na marzec 2021 roku.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK