Zamknij

Zespół ZOUZY i teledysk do debiutanckiego singla „Skrzydła” [WIDEO]

Redakcja
30.05.2018 16:55
ZOUZY
fot. Kajus W. Pyrz

„Skrzydła” to debiutancki singiel ZOUZY, wyjątkowej formacji kobiecej. Premiera ich pierwszej piosenki wzbudziła spore zainteresowanie i zadebiutowała na 1. miejscu wśród radiowych nowości. Pięcioosobowy zespół prezentuje oficjalny teledysk promujący utwór.

ZOUZY — Skrzydła. Teledysk do debiutanckiego singla

Zobacz także

Zespół ZOUZY tworzy pięć kobiet — cztery fantastyczne instrumentalistki i wokalistka Sabina Nycek, która dała się bliżej poznać jako uczestniczka szóstej edycji „The Voice of Poland”.

Ich debiutancki singiel „Skrzydła” już cieszy się dużą popularnością w rozgłośniach radiowych. Piosenkę wyprodukował TABB, jeden z najlepszych polskich producentów muzycznych. Tekst napisała Patrycja Kosiarkiewicz.

Swoim kobiecym wdziękiem i delikatnym podejściem do muzyki dziewczyny wnoszą na Polska scenę muzyczną ciepło i uśmiech dla każdego słuchacza. Inspiracją dla zespołu były stylowe lata 70. oraz folkowe brzmienia gitar, które w połączeniu z popowym charakterem tworzą coś wyjątkowego. ZOUZY to wrażliwość, radość i siła kobiet.

„Skrzydła” to piosenka dosłowna. Jak często ktoś podcina Ci skrzydła? Jak często na to pozwalasz? Gdy wyobrazimy sobie podcięte skrzydła tysięcy (milionów) ludzi leżące gdzieś na ziemi i ich dawnych właścicieli, którzy już nie potrafią latać, a jedynie ze smutkiem patrzą na swe wygasłe marzenia, wtedy chcemy krzyknąć: hej, nie poddawaj się, wciąż możesz coś zmienić — mówi o swoim pierwszy singlu zespół.

ZOUZY
fot. Kajus W. Pyrz

ZOUZY to:

1. Sabina (wokal) — multiinstrumentalistka (fortepian, skrzypce, altówka, gitara) i wokalistka, finalistka VI edycji The Vice of Poland. Edukację muzyczną zaczęła od najmłodszych lat. Ukończyła studia na kierunku Wokalistyka Jazzowa w Gdańsku.

2. Marlena (bas) — na gitarze basowej gra od 10 roku życia, szkoliła się u najlepszych muzyków w Polsce na wielu warsztatach muzycznych. Miłośniczka sportu, ukończyła AWF. Obecnie pracuje w ZUS-ie.

3. Maja (piano) — edukację muzyczna zaczęła od najmłodszych lat. Ukończyła uniwersytet muzyczny Fryderyka Chopina na wydziale rytmiki i tańca. Obecnie pracuje jako nauczyciel kształcenia słuchu i rytmiki w szkole muzycznej.

4. Karolina (perkusja) — przygodę z perkusją zaczęła w wieku 9 lat, pobierając indywidualne lekcje gry. Jej pierwszym występem przed dużą publicznością był solowy udział w programie "Mam Talent" w 2009 roku, gdzie usłyszała 3 razy "TAK". Brała udział w wielu konkursach i festiwalach perkusyjnych w Polsce i na świecie zdobywając liczne nagrody. Studentka prawa.

5. Maja (gitara) — ukończyła studia muzyczne na kierunku jazz w Gdańsku. Obecnie sama uczy gitary w szkole muzycznej. Szkoliła się na warsztatach muzycznych u najlepszych!