Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Morderca Johna Lennona nie wyjdzie wcześniej na wolność. Sąd odrzucił jego wniosek!

27.08.2018 14:32

Mark David Chapman, zabójca Johna Lennona, nie wyjdzie na wolność. Mężczyzna po raz kolejny wnioskował o zwolnienie warunkowe z więzienia. Sąd odrzucił jego prośbę. Przypomnijmy, że do morderstwa legendarnego Beatlesa doszło 8 grudnia 1980 roku w Nowym Jorku.

Mark David Chapman fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Zabójca Johna Lennona nie wyjdzie na wolność. Mark Chapman pozostanie w więzieniu

Zabójstwo Johna Lennona wstrząsnęło całym światem. Tym bardziej że mordercą okazał się Mark David Chapman, wieloletni fan legendarnego członka grupy The Beatles.

63-letni dziś mężczyzna, którego uznano za niepoczytalnego i niebezpiecznego, znów ubiegał się o przedterminowe zwolnienie z więzienia. Sąd odrzucił jego wniosek już po raz dziesiąty. Kilkadziesiąt lat temu Chapman został skazany na dożywocie.

Przypomnijmy, że John Lennon został zamordowany 8 grudnia 1980 roku. Późnym wieczorem artysta wracał do swojego mieszkania, które znajdowało się w słynnej kamienicy The Dakota na nowojorskim Manhattanie, gdzie mieszkał razem z żoną Yoko Ono. Tuż przed wejściem do budynku został czterokrotnie postrzelony w plecy przez Marka Davida Chapmana. 40-letni Brytyjczyk zmarł kilka minut później w drodze do szpitala. Stracił tak wiele krwi, że lekarze nie byli w stanie mu pomóc.

Mark David Chapman był wieloletnim fanem Lennona. W dniu zabójstwa przez kilkanaście godzin czekał na jego powrót do mieszkania. Co ciekawe, rano 8 grudnia mężczyzna rozmawiał chwilę z muzykiem, poprosił go o autograf na nowej płycie i uścisnął dłoń.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń