Zamknij

Zendaya nagrywa też muzykę. Najsłynniejsze piosenki gwiazdy serialu „Euforia”

22.09.2020 11:43
Zendaya
fot. Rex Features/East News

Zendaya coraz śmielej podbija świat filmu. Młoda aktorka zgarnęła ostatnio nagrodę Emmy za rolę w głośnym serialu „Euforia”. Zdolna Amerykanka spełnia się nie tylko jako aktorka, ale także piosenkarka. Przedstawiamy najsłynniejsze piosenki z repertuaru Zendayi.

Zendaya bije rekordy popularności za sprawą swojej roli w serialu „Euforia”. Wielu internautów zastanawia się, kim dokładnie jest ta zdolna 24-letnia gwiazda ze Stanów Zjednoczonych.

Okazuje się, że Zendaya jest nie tylko aktorką czy modelką, ale również piosenkarką. I to z niemałymi sukcesami na koncie. Jej piosenki cieszą się dużym zainteresowaniem w internecie.

Zendaya jako piosenkarka. Najsłynniejsze piosenki aktorki z serialu „Euforia”

Zendaya, gwiazda „Euforii, zaczęła swoją karierę muzyczną za sprawą współpracy z Disney Channel. Zagrała jedną z głównych ról w popularnym serialu „Taniec rządzi”. Bohaterowie produkcji nie tylko tańczyli, ale także śpiewali.

Debiutancki singiel Zendayi zatytułowany „Swag It Out” ukazał się w 2011 roku, ale nie podbił list przebojów. Nieco lepiej poradził sobie utwór „Watch Me” z Bellą Thorne, która również wystąpiła w „Taniec rządzi”. Piosenka promowała pierwszy sezon serialu i pokryła się złotem w Stanach Zjednoczonych.

Po zakończeniu prac nad serialem Disneya Zendaya zmieniła nieco wizerunek i skupiła się bardziej na karierze muzycznej, prezentując inne brzmienie niż dotychczas. Wokalistka zdecydowała się tworzyć utwory łączące w sobie r&b, electropop i muzykę urban.

W 2013 roku wydała debiutancki album, który promował hit „Replay”. Piosenka dotarła do Top 40 prestiżowego amerykańskiego zestawienia Billboard Hot 100, ale była także notowana w Australii, Kanadzie czy Belgii. Oficjalny teledysk do singla obejrzano niemal 200 milionów razy w serwisie YouTube.

„Replay” to jednak niejedyny popularny utwór z repertuaru Zendayi. Artystka nagrała również piosenkę „Rewrite The Stars” w duecie z Zackiem Efronem, która promowała bijący rekordy popularności film „Król Rozrywki” z Hughem Jackmanem w roli głównej. Soundtrack cieszył się ogromnym zainteresowaniem i został nagrodzony m.in. statuetką Grammy.

Najnowszym utworem Zendayi jest piosenka „All of Us” nagrana wspólnie z Labrinthem. Kawałek znalazł się na ostatniej płycie brytyjskiego muzyka zatytułowanej „Imagination & the Misfit Kid”.

Zendaya wygrała Emmy 2020. Najmłodsza laureatka w historii

Zendaya otrzymała nagrodę Emmy w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa w serialu dramatycznym. Prestiżowa statuetka powędrowała do 24-letniej gwiazdy za rolę w kontrowersyjnym serialu HBO „Euforia” opowiadającym o dorastaniu młodzieży w świecie narkotyków, imprez i mediów społecznościowych.

Amerykańska aktorka zapisała się w historii Emmy. Dzięki zwycięstwu została najmłodszą laureatką w historii, która otrzymała nagrodę w tej kategorii.