Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zenek Martyniuk zdradza, że jest fanem rocka. Słucha m.in. Metalliki i Scorpions!

04.01.2019 11:55

Zenek Martyniuk to jedna z największych gwiazd disco polo. Okazuje się, że na co dzień artysta wcale nie skupia się tylko na tym gatunku i chętnie słucha innych brzmień. W wywiadzie dla Newserii Zenek Martyniuk wyznał, że lubi m.in. muzykę rockową. Zdradził nawet, jakie są jego ulubione zespoły.

Zenek Martyniuk fot. Mateusz Jagielski/East News

Zenek Martyniuk słucha rocka

Zenek Martyniuk zaskoczył wypowiedzią. W niedawnym wywiadzie dla agencji Newseria wyznał, że uwielbia słuchać różnorodnej muzyki oraz wcale nie ogranicza się jedynie do disco polo, z którego od wielu lat słynie on i jego zespół Akcent. Zwrócił uwagę, iż ma bardzo różnorodne gusta i chętnie sięga m.in. po rocka. Wymienił nawet kilka ulubionych zespołów rockowych.

Słucham bardzo różnej muzyki — od klasycznej poprzez fajne ballady rockowe, muzykę reggae, po piosenki disco polo, nawet trochę mocniejsze uderzenia, nie death metal, tylko fajne rockowe brzmienie typu Scorpions, Deep Purple czy nawet Metallica akustycznie — mówi Zenek Martyniuk.

Disco polo najpopularniejszym gatunkiem muzyki w Polsce

Ostatnio informowaliśmy o tym, że disco polo jest najpopularniejszym gatunkiem muzyki w Polsce. Tak przynajmniej mówią wyniki wyszukiwania w Google. Co ciekawe, dane pokazują, że disco polo cieszy się największą popularnością aż w 13 polskich województwach.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/lifestyle.newseria.pl/PK

Oceń