Zamknij

Zenek Martyniuk nie jest autorem „Przez Twe Oczy Zielone”. Kto napisał przebój Akcentu?

Piotr Krajewski
23.07.2019 14:16
Zenek Martyniuk nie napisał Przez Twe Oczy Zielone kto jest autorem tekstu piosenki disco polo
fot. Youtube

„Przez Twe Oczy Zielone” Akcentu to przebój disco polo, który zna i kojarzy dziś dosłownie każdy. Hit cieszy się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Okazuje się, że autorem „Przez Twe Oczy Zielone” wcale nie jest Zenek Martyniuk. Kto więc napisał tekst tego największego przeboju disco polo?

Przez Twe Oczy Zielone: Zenek Martyniuk nie jest autorem przeboju Akcentu

Zenek Martyniuk jest nazywany przez wielu królem disco polo. Duża w tym zasługa przeboju „Przez Twe Oczy Zielone”, który gwiazdor nagrał razem ze swoim zespołem Akcent. Teledysk do tego hitu obejrzano ponad 170 milionów razy w serwisie Youtube, co jest jednym z najlepszych wyników wśród polskich klipów.

Zagłosuj

Słuchasz disco polo?

Liczba głosów:

Jak się jednak okazuje, Zenek Martyniuk nie jest autorem swojego największego przeboju. Utwór „Przez Twe Oczy Zielone” został stworzony oraz napisany przez małżeństwo — Marka i Marzannę Zrajkowskich.

W świecie disco polo para wcale nie jest anonimowa. Przez wiele lat występowali w popularnym zespole Kolor z Białegostoku, który sami założyli w latach dziewięćdziesiątych. W 2003 roku małżeństwo postanowiło jednak zakończyć karierę muzyczną. Po zejściu ze sceny para zaczęła współpracować z innymi artystami, m.in. właśnie z Zenkiem Martyniukiem.

>> Tak kiedyś wyglądał Zenek Martyniuk. ZDJĘCIA lidera Akcentu z lat 90. [FOTO]

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/interia.pl/PK