Zamknij

Zenek Martyniuk w najnowszym wywiadzie: „Nie mam już siły”

Redakcja
28.05.2018 10:01
Zenek Martyniuk
fot. Michal Wargin / East News

Zenek Martyniuk to obecnie jeden z największych gwiazdorów muzyki disco polo. Artysta koncertuje niemal każdego dnia, a niekiedy gra nawet trzy koncerty dziennie. W najnowszym wywiadzie dla „Faktu” zdradził, że nie radzi już sobie z tak intensywnym trybem życia i decyduje się na zmiany.

Zenek Martyniuk w wywiadzie: „Nie mam już siły”

Zenek Martyniuk jest jedną z największych gwiazd sceny disco polo. Nic więc dziwnego, że niektórzy nazywają go królem tego gatunku. Hity zespołu Akcent zna dziś cała Polska, a na koncerty grupy od lat przychodzą tłumy ludzi.

Popularność 48-letniego Zenka Martyniuk jest obecnie tak duża, że artysta gra nawet kilka koncertów w ciągu jednego dnia. W najnowszej rozmowie z „Faktem” przyznał, że takie tempo mu nie służy i zdecydował się wprowadzić zmiany.

Zobacz także

Ostatnio zaczęliśmy rozplanowywać koncerty tak, żeby było nam bardziej komfortowo. Teraz z reguły gramy jeden koncert dziennie. Nie mam już siły, by grać trzy razy w różnych miejscach w ciągu jednego dnia — powiedział Zenek Martyniuk.

Co ciekawe, to nie koniec zmian. Król disco polo zdradził także, że całkowicie zrezygnował z picia alkoholu.

Kiedyś zawsze jakieś piwo się wypijało, symboliczną lampkę szampana i nie było z tym problemu. Teraz już tak nie jest — przyznał Martyniuk.

Akcent i „Przez Twe Oczy Zielone”

W latach dziewięćdziesiątych Zenek Martyniuk był jednym z głównych prekursorów gatunku disco polo. To właśnie za sprawą Akcentu tego typu melodie zaczęły robić furorę na wielu dyskotekach. Nieoczekiwanie w ostatnich latach popularność Zenka znów wzrosła, a jego przebój „Przez Twe Oczy Zielone” przeżywa obecnie drugą młodość.

Tak wyglądał Zenek Martyniuk w latach 90. [ZDJĘCIA]

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/fakt.pl/PK