Zamknij

Zenek Martyniuk wyznał swoją wstydliwą tajemnicę

Redakcja
09.01.2018 10:41
Zenek Martyniuk wyznał swoją wstydliwą tajemnicę
fot. Jan Bogacz/TVP/East News

Zenek Martyniuk, lider grupy Akcent cieszy się dziś ogromną popularnością. Jest uznawany za jednego z najważniejszych przedstawicieli disco polo. W trakcie rozmowy z „Uwaga TVN” opowiedział o swojej drodze do wielkiego sukcesu i zdradził kilka nieznanych wcześniej faktów.

Król disco polo – tak wielu dziś nazywa 50-letniego Zenka Martyniuka. Takie określenie nie jest jednak na wyrost. Wystarczy spojrzeć na popularność, jaką wśród słuchaczy tego gatunku cieszy się artysta. Utwory jego zespołu to prawdziwe przeboje, które mogą pochwalić się milionami wyświetleń w polskim internecie.

Zenek Martyniuk jest samoukiem

W rozmowie z „Uwaga TVN” Martyniuk postanowił przybliżyć kulisy swojej niemal już 30-letniej kariery. W trakcie wywiadu m.in. przyznał, że nie skończył żadnej szkoły muzycznej, jest typowym samoukiem, a w młodości nauczył się chwytów gitarowych od dwóch wujków.

Zobacz także

- Nie znam nut. Umiem narysować klucz wiolinowy. Wiem, jak wygląda cała nuta, półnuta, ćwierćnuta, ósemka, ale akurat do grania na gitarze potrzebne są akordy – zdradził artysta.

Przyznał też, iż w młodości nigdy nie przyszło mu do głowy, że będzie w stanie utrzymać się z muzyki i koncertowania.

RadioZET.pl/tvn24.pl/PK