Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zenek Martyniuk wyznał swoją wstydliwą tajemnicę

09.01.2018 10:41

Lider grupy Akcent cieszy się dziś ogromną popularnością. Jest uznawany za jednego z najważniejszych przedstawicieli disco polo. W trakcie rozmowy z „Uwaga TVN” opowiedział o swojej drodze do wielkiego sukcesu i zdradził kilka nieznanych wcześniej faktów.

Zenek Martyniuk wyznał swoją wstydliwą tajemnicę fot. Jan Bogacz/TVP/East News

Król disco polo – tak wielu dziś nazywa 48-letniego Zenka Martyniuka. Takie określenie nie jest jednak na wyrost. Wystarczy spojrzeć na popularność, jaką wśród słuchaczy tego gatunku cieszy się artysta. Utwory jego zespołu to prawdziwe przeboje, które mogą pochwalić się milionami wyświetleń w polskim internecie.

Jest samoukiem

W rozmowie z „Uwaga TVN” Martyniuk postanowił przybliżyć kulisy swojej niemal już 30-letniej kariery. W trakcie wywiadu m.in. przyznał, że nie skończył żadnej szkoły muzycznej, jest typowym samoukiem, a w młodości nauczył się chwytów gitarowych od dwóch wujków.

- Nie znam nut. Umiem narysować klucz wiolinowy. Wiem, jak wygląda cała nuta, półnuta, ćwierćnuta, ósemka, ale akurat do grania na gitarze potrzebne są akordy – zdradził artysta.

Przyznał też, iż w młodości nigdy nie przyszło mu do głowy, że będzie w stanie utrzymać się z muzyki i koncertowania.

RadioZET.pl/tvn24.pl/PK

Oceń