Zamknij

Znana polska wokalistka zadedykowała utwór Przemysławowi Czarnkowi. Oto "Na to co mówisz, zważ"

03.09.2021 10:10
Misia Furtak
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Misia Furtak opublikowała nowy singiel "Na to co mówisz, zważ". Kompozycję zadedykowała obecnemu Ministrowi Edukacji i nawiązała do jego szeroko komentowanej wypowiedzi.

Misia Furtak, a właściwie Michalina Aleksandra Furtak to aktorka, kompozytorka, wokalistka i basistka. W 2012 roku wraz z zespołem tres.b otrzymała Paszport Polityki w kategorii muzyka popularna. Ma na koncie także Fryderyka oraz Nagrodę Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Misia Furtak zadedykowała utwór Przemysławowi Czarnkowi

Artystka aktualnie rozwija się jako wokalistka solowa. Nagrała materiał "Epka" w 2013 roku i "Co przyjdzie" 6 lat później. Początek września i powrót uczniów do szkoły, Misia przywitała nowym singlem dedykowanym Ministrowi Edukacji.

Furtak opublikowała niedawno utwór "Na to co mówisz, zważ", który zapowiada nowy album artystki. Wokalistka nie ukrywa, że kieruje swoje słowa do Przemysława Czarnka.

Misia Furtak z singlem "Na to co mówisz, zważ"

Minister w lutym 2021 roku mówił o walce z otyłością wśród młodzieży. Uznał wówczas, że dodatkowe zajęcia SKS trzeba skierować głównie do dziewczynek, bo "tu jest największy problem". Misia w najnowszej piosence udowadnia, że "największy problem" leży zupełnie gdzie indziej.

Wokalistka zapowiada utwór "Na to co mówisz, zważ" słowami:

Długo dzwoniła mi w uszach ta wypowiedź. Jak bardzo trzeba nie rozumieć problemów związanych z zaburzeniami żywienia, aby coś takiego powiedzieć? Dziewczyny już są skupione na swoich ciałach i próbują doścignąć wzorce z Instagrama. Kultura celebrity powoduje, że odchudzają się kilkuletnie dziewczynki. A w dalszym życiu czeka je pogoń za "idealną sylwetką”, przez co cierpienie i strach wcale nie znikają. Gratuluję panu ministrowi kolejnej posady, ale najpierw lepiej byłoby nauczyć się dobrze wykonywać tę pierwszą.

Utworu Misi możecie posłuchać za pośrednictwem platform streamingowych.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]