Zamknij

Znany polski raper ma problemy z platformą YouTube. Przebój roku z ograniczeniami

26.10.2021 10:18
Kizo
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Kizo to autor jednego z największych hitów tego roku. Utwór "Disney" bardzo spodobał się słuchaczom - mniej YouTube'owi, który nałożył na wideo ograniczenia.

Kizo to tak naprawdę Patryk Woziński, raper i autor tekstów urodzony w Gdańsku. Artysta ma na koncie współpracę z gwiazdami takimi jak Margaret, Malik Montana, Borixon czy Tymek. Raper jest członkiem zespołu Chillwagon i zawodnikiem Fame MMA.

Kizo ma problemy z teledyskiem do hitu "Disney"

22 października artysta wydał swój szósty album zatytułowany "Jeszcze pięć minut". Materiał promował singiel "Disney", który zrobił furorę w sieci.

Numer "Disney" wyprodukował Sergiusz & Leśny, a zmasterował ENZU. Za klip odpowiada grupa Hype Vision, a na ekranie oprócz Kizo widzimy modelkę Monikę Chmielecką.

Teledysk okazał się strzałem w dziesiątkę. "Disney" stał się jednym z największych hitów tegorocznych wakacji, a licznik jego wyświetleń w błyskawicznym tempie przekraczał kolejne miliony.

Dziś klip obejrzano już ponad 55 milionów razy.

Zachwytu fanów Kizo nie podzielił jednak YouTube. Platforma postanowiła ograniczyć widoczność teledysku i nałożyła na niego blokady wiekowe.

Jak czytamy na portalu Interia, Kizo zareagował na decyzję bardzo emocjonalnie. Zaczął się poważnie zastanawiać, czy jego praca nad materiałami wideo ma w ogóle sens.

Youtube na kawałek ‘Disney’ nałożył ograniczenia wiekowe. Nie wiem, czy jest sens dalej kręcić teledyski.