Zamknij

Znany raper kończy karierę. Oskarżono go o znęcanie się nad partnerką

20.10.2021 12:40
Raper
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Octavian ogłosił, że kończy swoją muzyczną karierę. Raper w 2020 roku został oskarżony o znęcanie psychiczne nad swoją byłą dziewczyną, przez co stracił kontrakt z wytwórnią.

Octavian, czyli Octavian Oliver Godji to francusko-brytyjski raper, wokalista i kompozytor. W 2019 roku zdobył nagrodę BBC Sound Award, współpracował z muzykami takimi jak Skepta, A$AP Ferg czy Gorillaz.

Octavian kończy karierę. Rapera oskarżono o znęcanie nad partnerką

Muzyk w 2020 roku został oskarżony przez byłą partnerkę o nadużycia. Kobieta zarzuciła artyście, że przez lata ich związku ten znęcał się nad nią emocjonalnie oraz fizycznie. Opublikowała w sieci filmy i wiadomości tekstowe, które miały stanowić dowód w sprawie. Twierdziła, że raper zaatakował ją młotkiem i groził, że ją zabije.

W związku z oskarżeniami muzyk stracił wiele relacji biznesowych — między innymi opiekę agencji PR-owej. Black Butter Records, wytwórnia, w której miał wydać kolejny album, zerwała współpracę z muzykiem i zaznaczyła, że krążek nie ukaże się pod jej barwami.

Octavian kończy karierę. Raper wydał oświadczenie

Artysta zdecydowanie zaprzeczył wszelkim zarzutom i zadeklarował, że jest niewinny. Po roku od tamtych wydarzeń raper zrezygnował z dalszej kariery.

Octavian opublikował na Instagramie oświadczenie, w którym poinformował swoich fanów, że kończy przygodę z muzyką.

Rezygnuję z tworzenia muzyki. Całe te negatywne sprawy bardzo wyczerpują. Czy jestem niewinny, czy nie — w moim mieście to nie ma znaczenia. Nie jestem w dobrym miejscu. Dziękuje wszystkim, którzy pomogli mi utrzymać stabilność psychiczną, dziękuję za waszą miłość i cierpliwość. Na zawsze będę wam za to wdzięczny. Póki co, odchodzę.

Artysta przekazał fanom, że zobaczą się już wkrótce. Może to oznaczać, że raper nie pali za sobą mostów i nie wyklucza powrotu na scenę lub rozpoczęcia innej działalności artystycznej.

RadioZET.pl/BBC