Zamknij

Żona Kurta Cobaina poparła akcję "Free Britney"? Zaśpiewała poruszający cover hitu "Lucky"

Joanna Chojnacka
06.07.2021 10:58
Courtney Love
fot. Rex Features/East News

Courtney Love zaśpiewała utwór "Lucky" Britney Spears w akustycznej, wzruszającej wersji. Żona Kurta Cobaina chciała wesprzeć walkę wokalistki o wolność?

Courtney Love udostępniła w swoich mediach społecznościowych cover "Lucky" Britney Spears. Fani artystki odebrali to jako poparcie dla ubezwłasnowolnionej wokalistki. Autorka znanego hitu od 13 lat pozostaje pod kuratelą swojego ojca. Wokalistka podjęła walkę o wolność dopiero niedawno, złożyła wstrząsające zeznania, w których ze szczegółami opowiedziała o tyranii Jamiego Spearsa.

Courtney Love zaśpiewała cover "Lucky" Britney Spears 

Śledztwo w sprawie ubezwłasnowolnienia gwiazdy pop i nadużywania kurateli przez jej ojca trwa. Na całym świecie fani artystki protestują. Powstał ruch "Free Britney", który wspiera piosenkarkę i domaga się, aby ta odzyskała wolność. Do inicjatywy dołączają także znane nazwiska.

Poparcie dla Britney Spears najprawdopodobniej wyraziła między innymi żona zmarłego wokalisty Nirvany, Kurta Cobaina. Courtney Love nagrała poruszający, akustyczny cover utworu "Lucky" niedługo po tym, gdy zeznania Spears wyciekły do sieci.

Courtney Love w coverze Britney Spears "Lucky"

Piosenka nie mogła trafić na media społecznościowe Love przypadkiem. Utwór z 2000 roku opowiada o gwieździe pop, której sława zniszczyła życie. Wielu fanów artystki od lat uważa, że Spears opowiadała w utworze o sobie, a może nawet chciała w ten sposób zwrócić na siebie uwagę i poprosić o pomoc.

Nagranie Courtney Love znajdziecie poniżej:

Oryginalne wykonanie utworu:

RadioZET.pl/Billboard