Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Joanna Kulig śpiewa „Związane mam ręce”. Piękny cover przedwojennej piosenki

21.01.2019 11:54

Joanna Kulig zaśpiewała kultowy utwór „Związane mam ręce”, którą przed wojną śpiewali Hanka Ordonówna i Mieczysław Fogg. Nowa wersja polskiej aktorki znalazła się na płycie „Fogg — Pieśniarz Warszawy” Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis.

Joanna Kulig Związane mam ręce fot. Rafał Wielgus/MPW

Joanna Kulig — „Związane mam ręce”. Cover przedwojennej piosenki

Joanna Kulig zaśpiewała „Związane mam ręce”, jedną z najsłynniejszych przedwojennych piosenek, którą wykonali m.in. Mieczysław Fogg, a w oryginale Hanka Ordonówna. Muzykę skomponował Ralph Benatkzy, a autorem tekstu jest Hans Weigel.

Cover w wykonaniu Joanny Kulig to kolejny singiel promujący płytę „Fogg — Pieśniarz Warszawy” z repertuaru Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis. Album ukazał w lipcu 2018 roku i zdążył się już pokryć złotem.

Mieczysław Fogg jako klasyk jest wart ciągłego przypominania. Dodatkowo moje nowe opracowania piosenek z jego repertuaru to nie jest próba rekonstrukcji historii, lecz dialogowanie z nią poprzez pryzmat współczesnego krajobrazu muzycznego. W naszym projekcie chcemy, żeby stare było nowe — mówi Marcin Masecki.

Joanna Kulig i muzyka

Joanna Kulig to dziś jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Świetna rola w „Zimnej Wojnie” Pawła Pawlikowskiego sprawiła, że 36-latka zaczęła być rozpoznawalna także za granicą. Nie wszyscy jednak wiedzą, iż Joanna Kulig początkowo chciała związać swoją przyszłość przede wszystkim z muzyką. Wiele lat temu wystąpiła nawet w „Idolu”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń