Zamknij

Nowe fakty w sprawie stanu zdrowia zwycięzcy Eurowizji 2017

Redakcja
12.01.2018 14:19
Nowe fakty w sprawie stanu zdrowia zwycięzcy Eurowizji 2017
fot. AP/EAST NEWS

Na początku grudnia zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji w 2017 roku musiał przejść skomplikowany przeszczep serca. Z Portugalii napływają jednak bardzo pozytywne informacje – Salvador Sobral opuścił właśnie lizboński szpital i będzie dochodził do zdrowia w domu.

Operacja zwycięzcy 62. Konkursu Piosenki Eurowizji odbyła się w pierwszej połowie grudnia. Trudny zabieg przebiegł prawidłowo, a 27-letni muzyk został umieszczony na oddziale intensywnej terapii w jednym z lizbońskich szpitali.

Media portugalskie informują, że u Salvadora Sobrala nie pojawiły się żadne niepokojące komplikacje. Czuje się dobrze, więc lekarze podjęli decyzję o wypisaniu artysty ze szpitala. Portugalczyk właśnie wrócił do domu, gdzie będzie w spokoju dochodził do zdrowia.

Kilka miesięcy temu zdrowie Sobrala cierpiącego na niewydolność serca znacznie się pogorszyło i muzyk trafił pod specjalistyczną opiekę. Z uwagi na poważny stan muzyk odwołał liczne koncert  zaplanowane w związku z promocją płyty „Excuse me”.

Pierwsze zwycięstwo Portugalii w Eurowizji

W maju Salvador Sobral zwyciężył w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie z utworem „Amar pelos dois”. Emocjonalny, bardzo minimalistyczny występ Portugalczyka spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

27-latek zmagał się z problemami zdrowotnymi już w momencie eurowizyjnych przygotowań. W trakcie kilkudniowych prób do imprezy musiała zastępować go siostra Luisa, która także jest piosenkarką.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w stolicy Portugalii – Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, zaś wielki finał zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

RadioZET.pl/cmjornal.pt/PK