Zamknij

Regularne chodzenie na koncerty wydłuża życie. Tak twierdzą naukowcy

Redakcja
28.03.2018 11:44
Chodzenie na koncerty wydłuża życie
fot. pixabay.com

Według najnowszych badań regularne bywanie na koncertach może sprawić, że będziemy dłużej żyli. Tak przynajmniej twierdzą Patrick Fagan z Goldsmith University i firma O2.

Chodzenie na koncerty wydłuża życie

Firma O2 i specjalizujący się w behawioryzmie Patrick Fagan z brytyjskiego Goldsmith University podjęli się zbadania bezpośredniego wpływu muzyki na żywo na życie człowieka.

Wyniki badania wykazały, że istnieje związek między regularnym uczestnictwem w wydarzeniach muzycznych a zwiększeniem długości życia. Zdaniem badaczy wystarczy już jedynie 20 minut występu, aby dobre samopoczucie człowieka wzrosło o 21 procent. To kolejny dowód na to, że muzyka po prostu daje szczęście, a koncerty nie tylko dobrze działają na kondycję fizyczną organizmu, ale przede wszystkim umysłową. 

Co ciekawe, chodzenie na koncerty co dwa tygodnie może sprawić, że będziemy żyć nawet o 9 lat dłużej. Wszystko dzięki emocjom, które towarzyszą uczestnikom w trakcie tego typu wydarzeń. Rezultaty badania wykazały również, że poczucie własnej wartości u osób biorących udział w koncertach wzrasta o 25 procent, a stymulacja umysłowa jest wyższa o 75 procent. 

Może więc warto zainteresować się nadchodzącymi wydarzeniami. Wielkimi krokami zbliża się Orange Warsaw Festival 2018. Tegoroczna edycja odbędzie się 1-2 czerwca na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Wystąpią m.in. Sam Smith, Florence and the Machine, Dua Lipa, LCD Soundsystem i Taco Hemingway.

RadioZET.pl/independent.co.uk/PK