Zamknij

sanah z międzynarodowym sukcesem na Spotify. Wyprzedziła Rag'n'Bone Mana i Night Lovella

12.05.2021 11:03
sanah
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

sanah i jej najnowsze wydawnictwo podbija Spotify. Jak się okazuje, album "Irenka" spodobał się także słuchaczom z zagranicy. 

sanah szybko po sporym sukcesie debiutanckiej płyty wydała kolejny album. 7 maja 2021 roku pod barwami Magic Records ukazała się płyta "Irenka". Album składa się z 14 utworów, do których powstały także klimatyczne teledyski.

sanah z międzynarodowym sukcesem na Spotify

Zainteresowanie albumem sanah w Polsce jest spore. Na nowej płycie 23-latki słyszymy także gości - w utworze "Ale jazz!" wystąpił Vito Bambino, z kolei w pisoence "BUJDA - większa!" słyszymy Dawida Podsiadłę.

Utwory cieszą się ogromną popularnością w serwisie Spotify. "Ale jazz!" odsłuchano już niemal 15 milionów razy. Nieźle radzi sobie także kompozycja "2:00" z nowego albumu. Została odtworzona już prawie 5,5 miliona raza.

sanah w zestawieniu Top 10 Global Album Debuts na Spotify

Jednak popularność albumu "Irenka" przekroczyła polskie granice. Album cieszy się popularnością również w innych krajach, o czym świadczy niedawne zestawienie opublikowane przez Spotify. Nowa płyta sanah znalazła się w zestawieniu Top 10 Glbal Album Debuts z 7-9 maja.

"Irenka" zajęła czwarte miejsce w rankingu. Sanah wyprzedziła rapera Nighta Lovella czy też piosenkarza Rag'n'Bone Mana. Co ciekawe, na piątym miejscu zestawienia również znalazła się polska płyta. W połowie stawki widzimy album "OIO" artystów takich jak Oki, Young Igi i Otsochodzi.