Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mars Rover - futurystyczny pojazd od NASA

08.06.2017 15:30

Wielkie plany podboju Marsa nie mogłyby obyć się bez stworzenia odpowiednik pojazdów, dzięki którym możliwe będzie przemierzanie specyficznej powierzchni Czerwonej Planety.

Mars Rover - futurystyczny pojazd od NASA fot. Kadr z materiału YouTube / Kennedy Space Center Visitor Complex

Mars Rover Concept Vehicle został zaprezentowany z okazji wydarzenia Summer of Mars. Prototyp pojazdu stworzonego przez NASA wygląda zarówno futurystycznie, jak i majestatycznie.

Konstrukcja pojazdu przypomina połączenie Batmobila z ostatniej trylogii filmów o superbohaterze, z pojazdem jakim mógł poruszać się Matt Damon w filmie Ridley'a Scotta - Marsjanin.

Wygląd pojazd zawdzięcza jednak braciom Parker, którzy stworzyli wehikuły do filmu Tron - a więc inspiracje filmowymi pojazdami mogą być jak najbardziej na miejscu.

Ten czteroosobowy kosmiczny pojazd mierzy 8,5 metra długości, 4 metry szerokości i 3,5 metra wysokości. Jego specjalna konstrukcja podzielona jest na dwie osobne strefy. Pierwsza strefa służy do podróżowania i prowadzenia pojazdu, natomiast druga jest w pełni wyposażonym modułem laboratoryjnym.

Duża waga pojazdu pozwala na rozpędzenie się jedynie do kilkunastu kilometrów na godzinę, lecz to i tak wystarczająco jak na marsjańskie warunki. Specyficzna konstrukcja kół pozwala jednak na bardziej stabilne poruszanie się po piaszczystej powierzchni obcej planety.

Cały pojazd jest zasilany elektrycznie i możliwe jest jego ładowanie "na bieżąco" podczas dnia na Marsie.

NASA jednak zapowiada, że mimo świetnego wyglądu i wyposażenia, projekt nie trafi na Marsa w takiej formie jaką teraz widzimy - być może planowane są dalsze usprawnienia i modyfikacje, mające na celu jeszcze większe przystosowanie pojazdu do podboju Czerwonej Planety.

RadioZet.pl/AM

Oceń