NASA stawia na jakość. Zobaczcie pierwsze wideo kosmosu w rozdzielczości 8K!

08.11.2018 21:33

NASA pokazała swój pierwszy film z przestrzeni kosmicznej w rozdzielczości 8K. Musimy przyznać, ta jakość robi wrażenie!

NASA stawia na jakość. Zobaczcie pierwsze wideo kosmosu w rozdzielczości 8K! fot. YouTube/NASA

NASA: pierwsze wideo 8K z kosmosu

Wideo powstało dzięki wykorzystaniu kamery RED Helium, pozwalającej na nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K. To coś naprawdę wyjątkowego - za bardzo zaawansowane uznajemy w tym momencie już kamery obsługujące rozdzielczość 6K, czy 4K. Film powstał na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i pozwala nam podejrzeć codzienne obowiązki astronautów, a także to, nad czym obecnie pracują. Niesamowite wrażenie robi zwłaszcza widok Ziemi, widzianej z pokładu ISS. Zobaczcie sami!

Jak wygląda Ziemia widziana z ISS?

Na filmie widzimy mi.n. farmę Habitat-1, gdzie hodowane są rośliny w warunkach przestrzeni kosmicznej. Tego typu badania to wstęp do tego, w jaki sposób moglibyśmy hodować żywność w kosmosie, jeśli udałoby się nam skolonizować inną planetę. Do pierwszych lotów załogowych na Marsa, nie mówiąc o stworzeniu tam ludzkich osiedli, jeszcze bardzo daleka droga, a jednak możliwość podejrzenia wizji przyszłości już sama w sobie jest bardzo ekscytująca.

8k2 fot. YouTube

Nagranie pokazuje też inne projekty, nad którymi pracują naukowcy NASA. 

8k fot. YouTube

Jak sami widzicie, codzienność astronautów jest głównie wypełniona kolejnymi badaniami.

nasa8k2 fot. YouTube
nasa8k fot. YouTube

Musimy przyznać, że nowa jakość wideo naprawdę robi olbrzymie wrażenie. Już nie możemy się doczekać kolejnych filmów kręconych z użyciem innowacyjnej kamery!

RadioZET.pl/AG

Oceń