Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

2017 rokiem dwóch kamer w smartfonach

20.02.2017 15:30

W zeszłym roku mogliśmy zaobserwować pojawienie się nowego rodzaju aparatów w smartfonach. Kolejny rok ma przynieść popularyzację tej technologii.

2017 rokiem dwóch kamer w smartfonach

Analitycy sugerują, że do końca 2017 roku na rynku będzie aż 300 milionów urządzeń wyposażonych w podwójną kamerę. Oznaczałoby to 400% wzrost ilości tego typu urządzeń.

Aktualnie jedynie wybrane modele smartfonów mogą pochwalić się tego typu technologią. Producenci sprzętu decydują się na ich implementację do droższych, flagowych urządzeń swoich marek, lecz w niedługim czasie mają również trafić do bardziej budżetowych rozwiązań, mocno popularyzując nową technologię.

Po co podwójna kamera w smartfonie?

Producenci w odmienny sposób wykorzystują technologię dwukamerową. Przykładowo w smartfonach Huawei wykorzystuje się dwie identyczne pod kątem rozdzielczości matryce - jedną kolorową, a drugą czarno-białą. Po wykonaniu zdjęcia informacje z obu aparatów są łączone w jedno zdjęcie, które może się pochwalić lepszym nasyceniem kolorów i lepszym kontrastem. Z kolei Apple w nowych iPhone'ach używa ich do stworzenia optycznego zooma, a także uzyskania lepszej głębi obrazu.

 

RadioZET.pl/AM

Oceń