5 lat więziania za handel profilami z grami na Allegro

19.05.2017 12:16

Na straty w wysokości 150 000 zł naraził wydawców mężczyzna handlujący na Allegro dostępem do profili z zainstalowanymi grami na PlayStation 4. Sprzedawcy postawiono zarzuty i grozi mu 5 lat więzienia, nieprzyjemności mogą mieć także kupujący.

5 lat więziania za handel profilami z grami na Allegro fot. zrzut ekranu

Na internetowych aukcjach można znaleźć sporo ofert z grami wyraźnie tańszymi od średniej ceny rynkowej. Po wejściu w opis oferty można dowiedzieć się, że chodzi o dostęp do tytułu zainstalowanego na profilu, który trzeba zaimportować na swoją konsolę.

Sprzedawcy zapewniają, że jest to jak najbardziej legalne – policja ma jednak inne zdanie. W oficjalnym komunikacie mężczyzna został nazwany „organizatorem procederu nielegalnej sprzedaży gier na konsole”.

Podczas przeszukania mieszkania zabezpieczono sprzęt komputerowy, konsolę do gier, karty płatnicze oraz 40 000 zł na poczet spodziewanych kar. Za handel nielegalnym oprogramowaniem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kontaktu ze strony policji mogą spodziewać się osoby, które zakupiły gry w taki sposób – mogą oni być przesłuchiwani jako świadkowie.

Profile z grami oferowane są na Allegro mimo dużych akcji policji, którzy zatrzymywali osoby oskarżane o piractwo. Rok temu podczas przeszukania mieszkania pirata znaleziono między innymi 500 000 zł w gotówce.

Zagłosuj

Kupujecie gry w wersji cyfrowej?

RadioZET.pl/MT

Oceń