7-calowy laptop? Ruszyła zbiórka na dofinansowanie projektu

16.02.2017 15:30

Jeśli jesteście fanami naprawdę małych urządzeń, to ten miniaturowy laptop stanie się Waszym nowym marzeniem.

7-calowy laptop? Ruszyła zbiórka na dofinansowanie projektu

GPD Pocket może pochwalić się bardzo atrakcyjnymi parametrami. Na pokładzie znajdziemy 7-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, wydajny i energooszczędny procesor Intel Atom x7-Z8700 (4-rdzenie), wspierany 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Pod wieloma względami urządzenia dorównuje, a nawet przewyższa produkty Apple'a (MacBook Air) i Microsoftu (Surface 3). A wszystko zamknięte w małej, dosyć śmiesznie wyglądającej obudowie urządzenia, waży jedynie 0,5 kg i potrafi wytrzymać do 12 godzin pracy na baterii.

 

Mimo wykorzystania procesora Intel Atom x7, który używany jest w urządzeniach nieposiadających chłodzenia wiatrakiem, producent sprzętu postanowił jednak zastosować taki rodzaj chłodzenia. Przez to czasem będzie słyszalny szum wiatraków, lecz ma to zapewnić urządzeniu lepszą wydajność, dzięki utrzymaniu niskich temperatur na rdzeniach procesora.

Większość urządzeń nieposiadających chłodzenia przy zbyt dużym i długim obciążeniu obniża taktowanie zegarów procesora, co powoduje spadek wydajności w celu zapewnienia urządzeniu bezpiecznych temperatur pracy. Takie zjawisko jest chociażby możliwe do zauważenia na 12-calowej wersji MacBooka.

Urządzenie dostępne będzie w wersji z systemem Windows 10 lub Linuxem Ubuntu w naprawdę atrakcyjnej cenie 399$ (ok. 1620zł). Jednak jeśli chcemy je zakupić przy tym poziomie cenowym, należy zrobić to teraz na stronie z kampanią projektu na indiegogo, później cena detaliczna ma wynosić 599$.

RadioZet.pl/AM

Oceń