A gdyby mieć drugą parę rąk do pomocy?

05.06.2017 16:40

Wynalazek naukowców z Uniwersytetu w Tokio pozwoli nam w wykonywaniu codziennych czynności z pomocą dodatkowej pary rąk.

A gdyby mieć drugą parę rąk do pomocy? fot. Uniwersytet w Tokio / materiały prasowe

Wynalazek stworzony przez naukowców z Uniwersytetu Keio i Uniwersytetu w Tokio został nazwany "Metakończynami". To para metalowych, robotycznych rąk, które podwoją liczbę naszych górnych kończyń, by pomóc nam w różnych zadaniach, a osoby pozbawione rąk mogły w pełni korzystać z dobrodziejstwa jakie wynalazek proponuje, bez konieczności kosztownych operacji.

Całość zakłada się na siebie niczym plecak. Cały mechanizm sterujący układem dodatkowych rąk umieszczony jest w specjalnym plecaku, z którego wychodzą dodatkowe ręce.

Zagłosuj

Chciałbyś mieć drugą parę rąk do pomocy?

Jak sterować dodatkową parą rąk? Naukowcy sprawili, by całość była posta i intuicyjna - podniesienie lewej nogi powoduje podniesienie lewej ręki, zaciśnięcie palców u prawej stopy zamyka prawą dłoń. Ciekawe, prawda?

Więcej na temat tej technologii zostanie zaprezentowane 31 czerwca podczas konwentu SIGGRAPH 2017, na którym pokazane zostaną różne technologie z całego świata. Być może nawet doczekamy się jakiegoś wideo prezentującego wynalazek w akcji.

RadioZet.pl/engadget/AM

Oceń