Aktualizacja Wikipedii: nowa, przydatna funkcja

23.04.2018 11:49
xxx zet

Wikipedia wraz z kolejną aktualizacją wzbogaciła się o całkiem praktyczną możliwość szybkiego podglądu artykułów. Jak to działa?

Aktualizacja Wikipedii: nowa, przydatna funkcja

Kolejna aktualizacja Wikipedii

Wikipedia wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych alternatyw dla klasycznej encyklopedii. Korzystających z niej masowo użytkowników nie zrażają nawet błędy, jakie można w niej znaleźć. Formą rozwiązania takiego problemu jest oczywiście sprawdzenie kilku artykułów, a także podanych źródeł. Dotychczas każdy z nich musieliśmy otwierać osobno w kolejnej karcie. Wraz z kolejną aktualizacją Wikipedia wzbogaciła się jednak o nową, bardzo poręczną funkcjępodgląd artykułów w formie miniaturowego okienka. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak to działa.

Wikipedia wprowadza opcję podglądu artykułów

Jak działa nowy podgląd artykułów?

Jak możecie sami zobaczyć powyżej, po najechaniu na każdy kolejny link w treści tekstu wyświetli się nam miniaturowe okno, w którym wygodnie można podejrzeć skróconą treść kolejnego artykułu. Pozornie prosta funkcja pozwoli zaoszczędzić masę czasu, szczególnie przy robieniu nieco większego researchu. To także niezły patent na wyłapywanie błędów — czasem rzut oka wystarczy, żeby wyczuć, że coś jest nie tak. Opcja uruchamia się automatycznie. Jeśli jednak nie macie ochoty z niej korzystać, Wikipedia udostępnia też możliwość jej wyłączenia w ustawieniach strony.

RadioZET.pl/AG

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Gigantyczny projekt Chińczyków. Ma przyćmić Wikipedię

Google Chrome wprowadza dużą zmianę. Nareszcie cisza!

Oceń