Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Aktualizacja "Zdjęć Google" pomoże w stabilizacji wideo

13.04.2017 13:55

Jeśli materiały wideo kręcone Waszym smartfonem posiadają trzęsący się obraz, to nowa funkcja Zdjęć Google pomoże Wam w poprawieniu ich jakości.

Aktualizacja "Zdjęć Google" pomoże w stabilizacji wideo fot. pexels

Smartfony nie zawsze posiadają aparaty wyposażone w stabilizację obrazu, a jeśli już ją mają, to nie koniecznie będzie ona działać tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Zwykle nowe smartfony z górnej półki posiadają już optyczną stabilizację, która pomaga w kręceniu filmów, lecz jeśli Wasz smartfon jej nie ma - możecie skorzystać z pomocy aplikacji stworzonej przez Google.

W Zdjęciach Google (lub jeśli macie angielską wersję systemu - Google Photos), można od teraz skorzystać z funkcji dodania stabilizacji do nagranego wcześniej materiału wideo. Aby tego dokonać, należy dany film otworzyć w aplikacji, kliknąć ikonkę ołówka, a następnie wybrać funkcję "stabilizuj".

Aplikacja rozpocznie proces przetwarzania wideo i dodawania do niego stabilizacji obrazu, dzięki czemu drżące kadry zostaną ładnie wyrównane.

google photos

Sprawdziliśmy tę funkcję w akcji i faktycznie - musimy przyznać, że działa. Oczywiście proces tej software'owej stabilizacji w post-produkcji nie jest tak dobry jak film, który byłby od razu nagrany z użyciem tzw. "gimbala" do stabilizacji. Efekt ten jednak jest na tyle dobry, że powinien przypaść do gustu osobom o niewygórowanych pod tym względem wymaganiach.

By móc korzystać z tej funkcjonalności na Wasz smartfon musi zostać pobrana najnowsza wersja "Zdjęć Google". Powinniście móc pobrać ją już teraz, lecz niektóre urządzenia mogą otrzymać wsparcie do niej dopiero w najbliższych dniach.

Zagłosuj

Czy Twój smartfon posiada wbudowaną stabilizację obrazu w aparacie?

RadioZet.pl/AM

Oceń