Allegro odgryza się AliExpress. Zakupy jeszcze szybsze

07.11.2017 12:29

Jedno kliknięcie wystarczy, żeby zapłacić Blikiem na Allegro – platforma chwali się, że to najnowocześniejsza metoda płatności w internecie.

Allegro odgryza się AliExpress. Zakupy jeszcze szybsze fot. materiały prasowe

Platforma handlowa przez długie lata cieszyła się w Polsce niezachwianą pozycją lidera aukcji internetowych. Apetyt na przejęcie zainteresowania polskich internautów ma jednak chińskie AliExpress, które wdrożyło w październiku 2017 proste, znane właśnie z Allegro, płatności w systemie PayU.

Dzięki temu za zakupy z Chin płaci się w dokładnie taki sam sposób, jak za zamówienia z Polski, co znacznie upraszcza kupowanie na AliExpress osobom, które nie chcą podawać w internecie danych swojej karty kredytowej.

Dzięki systemowi One Click BLIK Allegro pokazuje, że robienie zakupów za jego pośrednictwem może być nawet prostsze. Wystarczy dodać platformę jako zaufaną w aplikacji banku, żeby można było dokonać płatności bez konieczności generowania kodu – potrzebne jest samo zatwierdzenie.

W 2017 roku Polacy zapłacili BLIKIEM w internecie już ponad 13 mln razy. One Click BLIK, to nie tylko jeszcze szybsza i wygodniejsza płatność dla użytkownika. Dzięki niej także sprzedawca może zaoferować swoim klientom innowację technologiczną i najlepszy „user experience”. Szybkie, wygodne, ale też bezpieczne płatności są podstawą sukcesu każdego e-sklepu – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Płatności One Click BLIK są dostępne na stronie internetowej Allegro.pl oraz w aplikacji mobilnej Allegro.

Zagłosuj

Gdzie częściej kupujesz?

RadioZET.pl/MT

Oceń