Allegro zmienia opłaty - co będzie droższe, a co za darmo?

08.09.2017 09:55

Serwis aukcyjny Allegro zmienia opłaty w wybranych podkategoriach, a także podwyższa prowizję od sprzedaży.

Allegro zmienia opłaty - co będzie droższe, a co za darmo? fot. Allegro

Sprzedawcy wystawiający swoje towary lub usługi w serwisie Allegro mogą mieć nietęgie miny. Serwis postanowił zaktualizować cennik, ale dla ukrycia zwiększenia prowizji proponuje zniesienie niektórych opłat.

Które działy otrzymają nowe opłaty?

Nowe stawki, które będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku, Allegro wprowadzi do wybranych działów kategorii "Zdrowie i Uroda" i "Motoryzacja".

Od teraz sprzedawcy publikując ofertę w wymienionych niżej działach kategorii "Zdrowie i Uroda" nie będą musieli płacić za wystawienie ofert, jak również za dołączanie do nich dodatkowych zdjęć. Zwiększy się jednak prowizja od sprzedaży, która teraz będzie wynosić od 6 do 10 % (wzrost z 0,5 do 3%).

allegro-uroda

Dział "Motoryzacja" również otrzyma nowy cennik. Za wystawienie aukcji w większości podkategorii będziemy musieli zapłacić 10 groszy, natomiast zniknie opłata za dodatkowe zdjęcia. Prowizja od sprzedaży będzie wynosić w wybranych podkategoriach za to od 4 do 10 %. W podkategorii "Motocykle i quady" wyniesie 2 % lub 20 złotych + 1 % od sprzedaży.

allegro-moto

Allegro informuje, że w ten sposób serwis bierze na siebie ryzyko oferowanej przez siebie darmowej obsługi ofert, które nie zawsze kończą się sprzedażą.

"To jest nasza świadoma decyzja: chcemy, by sprzedający za darmo wystawiali u nas jak najwięcej ofert, bo tego oczekują klienci kupujący na Allegro ponad milion produktów każdego dnia. Przedsiębiorca nie ponosi więc żadnych kosztów, żadnego ryzyka wystawiając u nas swoje produkty. Nie płaci za dodatkowe zdjęcia prezentujące ofertę. (...) Dopiero w momencie jeśli dojdzie do sprzedaży, chcemy aby sprzedawca podzielił się z nami zyskiem - to właśnie prowizja od sprzedaży. Porównując skalę i efektywność Allegro z innymi możliwościami sprzedaży w sieci, jestem przekonany, że pomimo zmian w cenniku, sprzedaż u nas się opłaca a całościowe koszty z nią związane są niższe niż w innych kanałach" - opisuje Paweł Klimiuk, rzecznik Grupy Allegro.

Zagłosuj

Co sądzisz o zmianach wprowadzonych przez Allegro?

RadioZet.pl/wirtualnemedia/AM

Oceń