Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Amazon inwestuje w Sosnowcu

21.02.2017 08:47

Największy na świecie sklep internetowy kontynuuje inwestycje w Polsce – w Sosnowcu powstanie piąte już w naszych kraju centrum logistyczne Amazona.

Amazon inwestuje w Sosnowcu

Zakład ma zacząć funkcjonować jeszcze przed końcem 2017 roku – rozpoczęła się już rekrutacja na pierwsze stanowiska pracy. Gigant zapowiada także współpracę z lokalnymi uczelniami w celu kształcenia odpowiedniej kadry.

Centrum będzie zlokalizowane przy ulicy Innowacyjnej, przy drodze ekspresowej S1 i w niewielkim oddaleniu od autostrady A1.

Polska staje się ważnym krajem dla europejskiej działalności Amazona – łącznie w Polsce funkcjonować będzie 7 kompleksów należących do giganta. Oprócz pięciu Centrów Logistycznych przedsiębiorstwo ma w naszym kraju Centrum Rozwoju Technologii zlokalizowane w Gdańsku oraz biuro Amazon Web Services w Warszawie.

 

Łącznie w Amazonie pracuje w naszym kraju już 7 000 osób.

Kojarzony ze sklepem internetowym Amazon działa na zdecydowanie rozleglejszych obszarach – jego serwis VoD Amazon Prime konkuruje z Netfliksem i jest producentem między innymi show Grand Tour, a wśród wynalazków opracowanych przez inżynierów firmy znajduje się między innymi sklep, w którym nie ma w ogóle kas, a z zakupami po prostu się wychodzi.

 

RadioZET.pl/Amazon?MT

Oceń